A Bolyai-verseny körzeti fordulója:
november 9. 14:30
Tanítási nap (pénteki munkarend):
november 10.
1918-2018 - történelemverseny 7-8. osztályosoknak:
november 13. 14:30
Városi szépkiejtési verseny:
november 16. 14 óra
Megyei szépkiejtési verseny:
november 23. 14 óra
Fogadóóra a felső tagozaton:
november 27. 17 óra
Tanítási nap (hétfői munkarend):
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 3. 13:30

Versenykiírások

Videók 2016-2017

„MENŐ MENZA” A KODÁLYBAN

EFOP1.8.5-17-2017-00317

Kompetenciánk az egészséges életmód - egészséges étkezést és életstílust népszerűsítő programok megvalósítása

logo felujitasA projekt háttere

Köztudott, hogy ma Magyarországon a lakosság egészségi állapota messze elmarad az Európai Unió más tagországainak szintjétől. A súlyos betegségek – daganatos megbetegedések, szív- és érrendszeri problémák, mozgásszervi rendellenességek – mellett a társadalom egyre nagyobb rétege küzd a túlsúllyal (obezitás) illetve szenvednek valamilyen ételintoleranciától (glutén, laktóz). A betegségek kialakulásában meghatározó szerepe van a mozgáshiánynak, a nem megfelelő életmódnak és táplálkozásnak. Ezért tartjuk fontosnak azt, hogy az iskola oktatási programjába beillesszük és fejlesszük az egészséges életmódhoz kapcsolódó kompetenciákat annak érdekében, hogy ezek a kompetenciák a megfelelő irányban alakíthassák a gyerekek és rajtuk keresztül családjaik egészséges életvitelét, életmódját, hozzájárulva ezzel életminőségük javításához.

Köztudott, hogy már gyermekkorban ki kell alakítani a rendszeres testmozgás és az egészséges táplálkozás iránti igényt, hiszen ezek együttesen járulnak hozzá testi és szellemi fejlődésükhöz és növekedésükhöz, a jó tanulmányi eredmények eléréséhez, az egészségük megőrzéséhez. Ebben az életkorban alakul ki az ízlés, a táplálkozási szokások, a helyes étkezési mód és a kulturált étkezési magatartás. Az ekkor megszerzett ismeretek meghatározó befolyást gyakorolnak az egész további életre.

A projekt célkitűzései

• az iskolai étkeztetés tárgyi körülményeinek javítása érdekében az optimális kulturális szignálokkal rendelkező étterem kialakítása
  • megfelelő minőségű ivóvíz biztosítása az iskola tanulói, tanárai és alkalmazottai számára
  • ismeretterjesztő programok szervezése az egészségtudatos táplálkozás jegyében
  • szemléletformálás az egészséges életmód népszerűsítéséért

A projekt keretében megvalósuló tevékenységek:

1.      Iskolai étkezéshez szükséges eszközfejlesztés az egészséges táplálkozás és az étkezési kultúra fejlesztése érdekében
    • az étkezéshez szükséges edények beszerzése: tálcák, tányérok, poharak, evőeszközök, szalvéta
    • 25 db új étkezőasztalok beszerzése
    • 150 db étkezőszék
    • Az ablakokra új függönyök és karnisok
    • Az asztalokra megfelelő méretű 25 darab új abrosz beszerzése.
  2.     Vízautomaták telepítése

3.     Ismeretterjesztő programok az egészséges táplálkozás jegyében

A megfelelő, kulturált helyszín megteremtése mellett a 2018/2019 tanévben kiemelt szerepet szánunk az egészségtudatos táplálkozásnak. A program keretében szeretnénk elérni, hogy tanulóinkban kialakuljon az igény, hogy a táplálkozás mind minőségi, mind környezeti szempontból élmény legyen számukra.