Nálunk nincs tanítás:
december 18.
Karácsonyi hangverseny:
december 19. 18:30
Projektnap az általános iskolában:
december 20.
Téli szünet utáni első tanítási nap:
2019. január 3.
Közös középiskolai írásbeli felvételi:
január 19. 10 óra
Első félév vége:
január 25.

Megyei szépkiejtési és olvasóverseny

Pedagógusaink nagy hangsúlyt fektetnek anyanyelvünk ápolására. A hétköznapi kommunikációban is fontosnak tartjuk a tiszta, kifejező magyar beszédet. Ezért fogalmazódott meg bennünk, hogy versenyt hozzunk létre az alsó tagozatosok számára.

1993 óta évenként szervezzük és rendezzük meg a Megyei szépkiejtési és olvasóversenyt, melyen 3. és 4. osztályos tanulók vehetnek részt. Az iskolai után a területi fordulókon legjobbnak bizonyult tanulók (3. osztályból és 4. osztályból is az 1-3. helyezett) juthatnak el a megyei versenyre.

Megyénk négy körzetre oszlik: Mór és környéke, Bicske és környéke, Sárbogárd és környéke, valamint Székesfehérvár és környéke.

A verseny két fordulóból áll. Az első fordulóba egy szabadon választott magyar elbeszéléssel, mesével vagy regényrészlettel lehet nevezni, melyet begyakorlott felolvasással kell bemutatni. A szöveg időtartama 1,5-2 perc legyen. A második fordulóban egy kötelező szöveget kell felolvasni. Erre a feladatra néhány percig felkészülhetnek a gyerekek, hiszen a szöveget a helyszínen kapják meg.

A versengésben minden évben közel száz kisiskolás vesz részt. A főszervező Szekeres Ágnes tanárnő.