Városi szépkiejtési verseny:
november  24. 14 óra
Decemberi étkezés befizetés:
november  27-28. 7:30-15:30 óra
Fogadóóra a felső tagozaton:
november  28. 17 óra
Zenés játszóház a leendő első osztályosok számára:
november 29. 17 óra
Ifjúsági hangversenybérlet második előadása:
december  11.
Kodály Zoltán Napok:
december  15-22.
Karácsonyi vásár:
december  19. 14-16 óra
Tanítás nélküli munkanap, témanap az általános iskolában:
december  20.
Karácsonyi hangverseny a Szent Imre-templomban:
december  21. 18 óra
Osztálykarácsony, iskolai karácsony:
december  22.
Téli szünet:
december  27-2018 január 2.

iskolanyitogato 2017

Iskolai étkezés

Megyei szépkiejtési és olvasóverseny

Pedagógusaink nagy hangsúlyt fektetnek anyanyelvünk ápolására. A hétköznapi kommunikációban is fontosnak tartjuk a tiszta, kifejező magyar beszédet. Ezért fogalmazódott meg bennünk, hogy versenyt hozzunk létre az alsó tagozatosok számára.

1993 óta évenként szervezzük és rendezzük meg a Megyei szépkiejtési és olvasóversenyt, melyen 3. és 4. osztályos tanulók vehetnek részt. Az iskolai után a területi fordulókon legjobbnak bizonyult tanulók (3. osztályból és 4. osztályból is az 1-3. helyezett) juthatnak el a megyei versenyre.

Megyénk négy körzetre oszlik: Mór és környéke, Bicske és környéke, Sárbogárd és környéke, valamint Székesfehérvár és környéke.

A verseny két fordulóból áll. Az első fordulóba egy szabadon választott magyar elbeszéléssel, mesével vagy regényrészlettel lehet nevezni, melyet begyakorlott felolvasással kell bemutatni. A szöveg időtartama 1,5-2 perc legyen. A második fordulóban egy kötelező szöveget kell felolvasni. Erre a feladatra néhány percig felkészülhetnek a gyerekek, hiszen a szöveget a helyszínen kapják meg.

A versengésben minden évben közel száz kisiskolás vesz részt. A főszervező Szekeres Ágnes tanárnő.