Fogadóóra a felső tagozaton:
április 24. 17 óra
Munkaszüneti nap:
április 30.
A 12. évfolyam ballagása:
május 5. 11 óra
Írásbeli érettségi vizsga kezdete:
május 7.
A felső tagozat tanítás nélküli munkanapja, DÖK- nap:
május 7.
Pályaorientációs nap a felső tagozaton:
május 8.
Iskolai történelemverseny szóbeli fordulója:
május 9. 12 óra
A 7. évfolyam Határtalanul! programja:
május 15-18.
Országos idegen nyelvi mérés (6. és 8. évfolyam):
május 16.
Országos kompetenciamérés (6. és 8. évfolyam):
május 23.
Alba Regia Nemzetközi Kórusfesztivál:
május 24-27.
Tanítás nélküli munkanap:
május 26.
A 7. évfolyam témanapja:
június 4.
A 8. évfolyam ballagása:
június 15. 10 óra
Tanévzáró ünnepély:
június 21. 17 óra
Beiratkozás a 9. osztályba:
június 22. 9-11 óra

Versenykiírások

iskolanyitogato 2017

Megyei szépkiejtési és olvasóverseny

Pedagógusaink nagy hangsúlyt fektetnek anyanyelvünk ápolására. A hétköznapi kommunikációban is fontosnak tartjuk a tiszta, kifejező magyar beszédet. Ezért fogalmazódott meg bennünk, hogy versenyt hozzunk létre az alsó tagozatosok számára.

1993 óta évenként szervezzük és rendezzük meg a Megyei szépkiejtési és olvasóversenyt, melyen 3. és 4. osztályos tanulók vehetnek részt. Az iskolai után a területi fordulókon legjobbnak bizonyult tanulók (3. osztályból és 4. osztályból is az 1-3. helyezett) juthatnak el a megyei versenyre.

Megyénk négy körzetre oszlik: Mór és környéke, Bicske és környéke, Sárbogárd és környéke, valamint Székesfehérvár és környéke.

A verseny két fordulóból áll. Az első fordulóba egy szabadon választott magyar elbeszéléssel, mesével vagy regényrészlettel lehet nevezni, melyet begyakorlott felolvasással kell bemutatni. A szöveg időtartama 1,5-2 perc legyen. A második fordulóban egy kötelező szöveget kell felolvasni. Erre a feladatra néhány percig felkészülhetnek a gyerekek, hiszen a szöveget a helyszínen kapják meg.

A versengésben minden évben közel száz kisiskolás vesz részt. A főszervező Szekeres Ágnes tanárnő.