Székelyudvarhelyi kórusfesztivál a Bárdos-kórus részvételével:
2017. május 18-20.
Országos kompetenciamérés:
2017. május 24.
Néptáncgála a Művészetek Házában:
2017. május 26. 18 óra

A 8. évfolyam ballagása:

2017.június 15. 10 óra
Tanévzáró ünnepély:
2017. június 21. 17 óra
Beiratkozás a 9. osztályba:
2017. június 23. 9-11 óra
Javító- és osztályozó vizsgák:
2017. augusztus 28.

iskolanyitogato 2016 kicsi

Iskolai étkezés

Megyei szépkiejtési és olvasóverseny

Pedagógusaink nagy hangsúlyt fektetnek anyanyelvünk ápolására. A hétköznapi kommunikációban is fontosnak tartjuk a tiszta, kifejező magyar beszédet. Ezért fogalmazódott meg bennünk, hogy versenyt hozzunk létre az alsó tagozatosok számára.

1993 óta évenként szervezzük és rendezzük meg a Megyei szépkiejtési és olvasóversenyt, melyen 3. és 4. osztályos tanulók vehetnek részt. Az iskolai után a területi fordulókon legjobbnak bizonyult tanulók (3. osztályból és 4. osztályból is az 1-3. helyezett) juthatnak el a megyei versenyre.

Megyénk négy körzetre oszlik: Mór és környéke, Bicske és környéke, Sárbogárd és környéke, valamint Székesfehérvár és környéke.

A verseny két fordulóból áll. Az első fordulóba egy szabadon választott magyar elbeszéléssel, mesével vagy regényrészlettel lehet nevezni, melyet begyakorlott felolvasással kell bemutatni. A szöveg időtartama 1,5-2 perc legyen. A második fordulóban egy kötelező szöveget kell felolvasni. Erre a feladatra néhány percig felkészülhetnek a gyerekek, hiszen a szöveget a helyszínen kapják meg.

A versengésben minden évben közel száz kisiskolás vesz részt. A főszervező Szekeres Ágnes tanárnő.

Közlekedj biztonságosan!

e-book