Nyári ügyeleti napok:
augusztus 27-28. 7:30-15:30
Tanévnyitó ünnepély:
szeptember 3. 8 óra

"Szállj elő zöld ág" néptánctalálkozó

A Magyar Zeneiskolák és Művészeti Iskolák Szövetsége felhívása alapján minden év áprilisának utolsó szombatja a Magyar Művészetoktatás Napja.
A kezdeményezést örömmel támogatva minden évben megszervezzük a találkozót a városunkban működő alsó tagozatos gyermek néptánccsoportok számára, általában az Alba Regia Nemzetközi Gyermekkórus Fesztivál zárásaként. Valamennyi alsós csoport részvételére számítunk, függetlenül attól, hogy az általános iskola vagy valamilyen művészeti iskola fenntartásában, tagozatként működik.
A találkozón verseny nem folyik, de a neves szakemberekből álló zsűri különdíjak, oklevelek odaítélésével és segítőkész szakmai elemzésével inspirálja a csoportok munkáját.
A programra sok szeretettel várjuk városunk énekelni, táncolni szerető alsós tánccsoportjait, valamint az érdeklődő felnőtteket.