Fogadóóra a felső tagozaton:
április 24. 17 óra
Munkaszüneti nap:
április 30.
A 12. évfolyam ballagása:
május 5. 11 óra
Írásbeli érettségi vizsga kezdete:
május 7.
A felső tagozat tanítás nélküli munkanapja, DÖK- nap:
május 7.
Pályaorientációs nap a felső tagozaton:
május 8.
Iskolai történelemverseny szóbeli fordulója:
május 9. 12 óra
A 7. évfolyam Határtalanul! programja:
május 15-18.
Országos idegen nyelvi mérés (6. és 8. évfolyam):
május 16.
Országos kompetenciamérés (6. és 8. évfolyam):
május 23.
Alba Regia Nemzetközi Kórusfesztivál:
május 24-27.
Tanítás nélküli munkanap:
május 26.
A 7. évfolyam témanapja:
június 4.
A 8. évfolyam ballagása:
június 15. 10 óra
Tanévzáró ünnepély:
június 21. 17 óra
Beiratkozás a 9. osztályba:
június 22. 9-11 óra

Versenykiírások

iskolanyitogato 2017

Kórusfesztivál

„Nem sokat ér, ha magunknak dalolunk, szebb, ha ketten összedalolnak. Aztán mind többen, százan, ezren, míg megszólal a nagy Harmónia, amiben egyek lehetünk. Akkor mondhatjuk majd igazán: örvendjen az egész világ!”
/ Kodály Zoltán /

Iskolánk 1992 óta, kétévenként rendezi meg az Alba Regia Nemzetközi Gyermekkórus Fesztivált, amelyen sok ezer magyar, határon túli (erdélyi és felvidéki) magyar és a nagyvilágból érkező gyermek (orosz, ukrán, német, lengyel, török) énekel, felpezsdítve városunk tavaszait.
 A páratlan években középiskolánk a Fehérvári Ének Országos Ifjúsági Kórustalálkozót rendezi meg, zenei gimnáziumok kórusai számára.
A magas színvonalú, jó hangulatú találkozók célja kezdettől fogva változatlan: a verseny nélküli, de szakmai zsűri előtt folyó hangversenyeken, templomi koncerteken, szerenádon megmutatni egymásnak és a fehérvári közönségnek, hogy a zene az általános iskolai és középiskolai korosztály számára is meghatározó és mással nem pótolható önkifejezési lehetőség és örömforrás. A Magyarország nagyvárosaiban működő zenei gimnáziumok énekkarai nem ritkán európai hírű, kimagasló színvonalon működő együttesek.
Székesfehérvár örömmel ad otthont, teremt bemutatkozási lehetőséget a kórustalálkozókon részt vevő énekkaroknak.
Meggyőződésünk, hogy a különleges élményt nyújtó és a szakemberek (ének-zene tanárok, tanítók, karnagyok) érdeklődésére méltán számot tartó hangversenyek tanítványaink számára is kivételes lehetőséget teremtenek más népek, más kultúrák megismerésére.