Gimnazisták színházlátogatása a budapesti Katona József Színházban:
november 21.
Mikulásváró zenés játszóház leendő elsősöknek:
november 27. 17 óra
Városi szépkiejtési verseny:
november 29. 14 óra
Adventi hangverseny a Lánykar közreműködésével a ciszterci templomban:
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 2.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 7.
Megyei szépkiejtési verseny:
december 13. 14 óra
Gimnazista kirándulás Bécsújhelyre:
december 13.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 14.
Kodály születésnapi koncert a Zeneakadémián gimnáziumunk részvételével:
december 16.
Kodály Zoltán Napok:
december 16-20.
Karácsonyi vásár:
december 16. 14-16 óra
Karácsonyi hangverseny:
december 18. 18 óra, Szent Imre templom
Projektnap:
december 19.
Téli szünet:
december 23- 2020. január 3.

Tájékoztatás e-Ügyintézésről

Tájékoztatás

Tájékoztatás az általános iskolai beiratkozás új lehetőségéről

Tájékoztatom a Kedves szülőket arról, hogy a 2019/2020. tanévre vonatkozóan lehetőség nyílik a szülőknek/gondviselőknek arra, hogy az eÜgyintézés online felületen előzetesen jelentkeztessék gyermeküket a választott iskolába. A jelentkezés kétféle módon lehetséges:

1. Azon szülők/gondviselők, akik mar rendelkeznek KRETA szülői/gondviselői hozzáféréssel (tehát már idősebb gyermekük köznevelési intézménybe jár), úgy a rendszerbe való belépéssel automatikusan elérik ezt a felületet.
  2. Azon szülők/gondviselők, akik még nem rendelkeznek KRETA szülői/gondviselői hozzáféréssel a https://eugyintezes.e-kreta.hu oldalon keresztül „Új ideiglenes felhasználóként” regisztrálhatnak.

FONTOS információ: a felület várhatóan csak 2019. április 1 – április 12. 12.00 óráig lesz a szülők

részére elérhető, hogy még a beiratkozás hivatalos idejében személyesen is meg tudjanak jelenni.

A beiratkozás lehetséges módjai:

1. Csak papír alapon történő adminisztrációval:

A törvényes képviselők a korábbi évek gyakorlatának megfelelően személyesen megjelennek a köznevelési intézményben, és ott a bevitt, beiratkozáshoz szükséges dokumentumok alapján az intézmény rögzíti a gyermek adatait a KRÉTA rendszerben, és elvégzi a szokott műveleteket (összevetés a kormányhivatali körzetes listával, adatok felvitele, stb.).

2.Elektronikus jelentkezés lehetőségével kiegészített adminisztrációval:

A törvényes képviselő a beiratkozási folyamatot az e-Ügyintézés felületen (https://eugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap) keresztül indítja. Az e-Ügyintézés felületen ki lehet tölteni a gyermeknek a beiratkozáshoz szükséges adatait a rendszer által felkínált űrlapon. Ezekhez az adatokhoz a felvitel után az érintett intézmény is hozzáfér, így a beiratkozás napján már nem lesz szükség ezek felvitelére. Emellett az egyes nyilatkozatok a rendszerből letölthetőek, és aláírás után a másolatok feltölthetőek.

A beiratkozás napján – függetlenül attól, hogy a két jelentkezési mód közül melyiket választja – minden szülőnek meg kell jelennie személyesen az intézményben, a szükséges dokumentumok és nyilatkozatok eredeti példányát be kell mutatni.

iskolanyitogato 0001