Események

Fogadóóra:
november 19. 17 óra
Gimnazisták színházlátogatása a budapesti Katona József Színházban:
november 21.
Mikulásváró zenés játszóház leendő elsősöknek:
november 27. 17 óra
Városi szépkiejtési verseny:
november 29. 14 óra
Adventi hangverseny a Lánykar közreműködésével a ciszterci templomban:
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 2.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 7.
Megyei szépkiejtési verseny:
december 13. 14 óra
Gimnazista kirándulás Bécsújhelyre:
december 13.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 14.
Kodály születésnapi koncert a Zeneakadémián gimnáziumunk részvételével:
december 16.
Kodály Zoltán Napok:
december 16-20.
Karácsonyi vásár:
december 16. 14-16 óra
Projektnap:
december 18.
Karácsonyi hangverseny:
december 19. 18 óra, Felsővárosi templom
Téli szünet:
december 23- 2020. január 3.

Iskolai közösségi szolgálat

Programok

2018 - 2019 tanév

Osztálykirándulásokon jártak a gimnázium tanulói

kirandulasok 0001A múlt héten a gimnázium osztályai megtartották az év végi osztálykirándulásaikat. A kilencedikesek Balácapusztán meglátogatták a római kori villagazdaságot. A múzeum egyik régésze tartott tárlatvezetést: körbevezette az osztályt a feltárt helyiségekben és bemutatta a római lakóház különféle szobáit. A gyönyörű mozaikfelületek, a padlófűtés, a freskómaradványok és a falazás technikáinak a megtekintésével megelevenedtek a tanév során tanultak. A napot Balatonfüreden zárták a diákok, ahol a városnéző séta után a Vaszary Galériát látogatták meg. A „Balatoni nyár” című, írókról készült fényképekből álló kiállítást, valamint az osztrák Biedermeier festők tárlatát tekintették meg. A tizedikesek idén Gödöllőn jártak. A diákokat tárlatvezető kísérte végig a Grassalkovich kastély termein, majd a parkban Máté Bence természetfotós kiállítását nézték meg. Az osztály különleges helyen szállt meg, a máriabesnyői Mater Salvatoris Lelkigyakorlatosház és Konferenciaközpontban töltötték az éjszakát. Természetesen a tizedikesek éltek a lehetőséggel és a máriabesnyői fogadalmi templomban elénekeltek néhány szép kórusművet. A tizenegyedik osztály tanulói Esztergomba kirándultak. A fiatalok helyismereti vetélkedő keretében ismerkedtek meg a belvárossal. A történelmi nevezetességek felkeresése a vármúzeumban és a bazilikában tett látogatással folytatódott. A bazilikában természetesen a tizenegyedikesek is énekeltek, kihasználva a remek akusztika nyújtotta lehetőséget. A kirándulás második napján a diákok meglátogatták Babits Mihály nyaralóját az esztergomi Előhegyen. Bár az időjárás nem volt kegyes a kirándulókhoz, a fiatalok mégis tartalmasan és jókedvvel töltötték az osztálykirándulás napjait. 

Képek

Iskolanyitogató

iskolanyitogato 0001

Tehetségpont

 tehetsegpont

Alapítvány

Kérjük, támogassák iskolánk alapítványát!

Az alapítvány adószáma:
 
19095279-1-07
 
Az alapítvány számlaszáma:

10200232-29373752

Ezekkel az adományokkal Önök is segíteni tudják diákjaink tanulmányi versenyeken és  kórusfesztiválokon való részvételét; oktatási eszközök, bútorok vásárlását; erdei iskolák és nyári táborok szervezését. 

Határtalanul

hatartalanul

szfvar logo

.