Események

A javító-, különbözeti- és osztályozó vizsgák időpontja:
augusztus 24. hétfő, 9 óra
Tanévnyitó ünnepély és első tanítási nap:
szeptember 1. kedd, 8 óra
Tankönyvosztás az első tanítási napon lesz:
szeptember 1.

Iskolai közösségi szolgálat

2018 - 2019 tanév

Osztálykirándulásokon jártak a gimnázium tanulói

kirandulasok 0001A múlt héten a gimnázium osztályai megtartották az év végi osztálykirándulásaikat. A kilencedikesek Balácapusztán meglátogatták a római kori villagazdaságot. A múzeum egyik régésze tartott tárlatvezetést: körbevezette az osztályt a feltárt helyiségekben és bemutatta a római lakóház különféle szobáit. A gyönyörű mozaikfelületek, a padlófűtés, a freskómaradványok és a falazás technikáinak a megtekintésével megelevenedtek a tanév során tanultak. A napot Balatonfüreden zárták a diákok, ahol a városnéző séta után a Vaszary Galériát látogatták meg. A „Balatoni nyár” című, írókról készült fényképekből álló kiállítást, valamint az osztrák Biedermeier festők tárlatát tekintették meg. A tizedikesek idén Gödöllőn jártak. A diákokat tárlatvezető kísérte végig a Grassalkovich kastély termein, majd a parkban Máté Bence természetfotós kiállítását nézték meg. Az osztály különleges helyen szállt meg, a máriabesnyői Mater Salvatoris Lelkigyakorlatosház és Konferenciaközpontban töltötték az éjszakát. Természetesen a tizedikesek éltek a lehetőséggel és a máriabesnyői fogadalmi templomban elénekeltek néhány szép kórusművet. A tizenegyedik osztály tanulói Esztergomba kirándultak. A fiatalok helyismereti vetélkedő keretében ismerkedtek meg a belvárossal. A történelmi nevezetességek felkeresése a vármúzeumban és a bazilikában tett látogatással folytatódott. A bazilikában természetesen a tizenegyedikesek is énekeltek, kihasználva a remek akusztika nyújtotta lehetőséget. A kirándulás második napján a diákok meglátogatták Babits Mihály nyaralóját az esztergomi Előhegyen. Bár az időjárás nem volt kegyes a kirándulókhoz, a fiatalok mégis tartalmasan és jókedvvel töltötték az osztálykirándulás napjait. 

Képek

Tehetségpont

 tehetsegpont

Alapítvány

Kérjük, támogassák iskolánk alapítványát!

Az alapítvány adószáma:
 
19095279-1-07
 
Az alapítvány számlaszáma:

10200232-29373752

Ezekkel az adományokkal Önök is segíteni tudják diákjaink tanulmányi versenyeken és  kórusfesztiválokon való részvételét; oktatási eszközök, bútorok vásárlását; erdei iskolák és nyári táborok szervezését. 

Határtalanul

hatartalanul

szfvar logo

.