Papírgyűjtés:
szeptember 20. péntek, 7:00 - 13:30 óra

2018 - 2019 tanév

Fedezzük fel Gorsiumot!

gorsium 0020Történelemversenyünk előkészítéseként egy koranyári napon Gorsiumba látogattunk el, hogy a vetélkedő résztvevői friss tudással szerelkezhessenek fel. Idegenvezetőnk egy óra alatt mutatta be nekünk a szabadtéri régészeti park legnevezetesebb épületeit, részeit; s még arra is volt időnk, hogy egy ókori római komédia egyik jelenetének előadásáról videofelvételeket készíttessünk a gyerekekkel. Örömmel fedeztük fel, hogy négy évvel ezelőtti látogatásunkhoz képest az egykori katonai tábor milyen újdonságokkal gyarapodott. Reméljük, még többször viszontláthatjuk ezt a számos érdekességet, felfedezni valót rejtő múzeumot.
Képek                        Eredmények