Papírgyűjtés:
szeptember 20. péntek, 7:00 - 13:30 óra

2018 - 2019 tanév

Színházbérletünk harmadik előadásán jártunk a Katona József Színházban

badogdob 00001Március 13-án ismét a Katona József Színházban jártunk Budapesten. Ez alkalommal Günter Grass A bádogdob című regényének színpadi adaptációját tekintettük meg. 1959-ben írt regény Günter Grass első jelentős alkotása, az író 1999-ben életművéért irodalmi Nobel-díjat kapott.

Mikó Csaba a terjedelmes, fél évszázadot átfogó regény első két könyve alapján hozta létre a mű színpadi változatát. Hegymegi Máté rendezőt nehéz feladat elé állította a rendkívüli módon összetett, a 20. század visszás, értékrendeket felborító világát megjelenítő regény színházi megvalósítása. A rendező első sorban a mozgásszínház eszközeit hívta segítségül a történelmi események és a személyes sorsok megjelenítéséhez. A gyors jelenetváltások, az újabb és újabb szerepkörben feltűnő színészek, a filmes eszközök alkalmazása, a helyzetkomikumok tették rendkívül színessé és élményszerűvé a darabot. Bár az előadás két és fél órás volt, lendülete magával ragadta a nézőket, köztük bérletes diákjainkat.