Események

Gimnazisták színházlátogatása a budapesti Katona József Színházban:
november 21.
Mikulásváró zenés játszóház leendő elsősöknek:
november 27. 17 óra
Városi szépkiejtési verseny:
november 29. 14 óra
Adventi hangverseny a Lánykar közreműködésével a ciszterci templomban:
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 2.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 7.
Megyei szépkiejtési verseny:
december 13. 14 óra
Gimnazista kirándulás Bécsújhelyre:
december 13.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 14.
Kodály születésnapi koncert a Zeneakadémián gimnáziumunk részvételével:
december 16.
Kodály Zoltán Napok:
december 16-20.
Karácsonyi vásár:
december 16. 14-16 óra
Karácsonyi hangverseny:
december 18. 18 óra, Szent Imre templom
Projektnap:
december 19. 
Téli szünet:
december 23- 2020. január 3.

Iskolai közösségi szolgálat

Programok

2018 - 2019 tanév

A gimnáziumi színházbérlet második előadásán jártunk a Katona József Színházban

szinhazlatogatas 00001Február 18-án színházbéreltünk második előadásaként a Jeanne D’Arc című előadást tekintettük meg a budapesti Katona József Színházban. Az előadást megelőzően Végh Ildikó a színház ifjúsági programfelelőse tartott diákjainknak ráhangoló beszélgetést. A foglalkozáson közösen elgondolkodhattunk a hős személyiségéről és arról, hogy miért érdemes feláldoznia az embernek az életét. Természetes, hogy ezt vitattuk meg, hiszen a 15. században élt parasztlány sorstragédiája ezeket a kérdéseket veti fel. Jeanne D’Arcot a világi hatalom saját céljaira használta, majd veszni hagyta, az egyház eretneknek nyilvánította, máglyán megégette, végül szentté avatta.

A darabot a Katona József Színház Kamrájában állította színre Hegymegi Máté. Említést érdemel a puritán díszlet, a fekete és a fehér színek felcserélt szimbolikája, és ebben az egyszerű térben jól érvényesülő harsány színvilágú jelmezek. A darab vitathatatlan főszereplője a címszerepet játszó Mészáros Blanka, aki tökéletes színészi játékával tudta megidézni Jeanne D’Arc személyiségét.

Iskolanyitogató

iskolanyitogato 0001

Tehetségpont

 tehetsegpont

Alapítvány

Kérjük, támogassák iskolánk alapítványát!

Az alapítvány adószáma:
 
19095279-1-07
 
Az alapítvány számlaszáma:

10200232-29373752

Ezekkel az adományokkal Önök is segíteni tudják diákjaink tanulmányi versenyeken és  kórusfesztiválokon való részvételét; oktatási eszközök, bútorok vásárlását; erdei iskolák és nyári táborok szervezését. 

Határtalanul

hatartalanul

szfvar logo

.