Események

Fogadóóra:
november 19. 17 óra
Gimnazisták színházlátogatása a budapesti Katona József Színházban:
november 21.
Mikulásváró zenés játszóház leendő elsősöknek:
november 27. 17 óra
Városi szépkiejtési verseny:
november 29. 14 óra
Adventi hangverseny a Lánykar közreműködésével a ciszterci templomban:
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 2.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 7.
Megyei szépkiejtési verseny:
december 13. 14 óra
Gimnazista kirándulás Bécsújhelyre:
december 13.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 14.
Kodály születésnapi koncert a Zeneakadémián gimnáziumunk részvételével:
december 16.
Kodály Zoltán Napok:
december 16-20.
Karácsonyi vásár:
december 16. 14-16 óra
Projektnap:
december 18.
Karácsonyi hangverseny:
december 19. 18 óra, Felsővárosi templom
Téli szünet:
december 23- 2020. január 3.

Iskolai közösségi szolgálat

Programok

2018 - 2019 tanév

Betlehemezés az iskolában

betlehemezes 00010A karácsony előtti utolsó héten a 7.a osztály tanulói végigjárták az osztályokat, és egy betlehemes műsorral lepték meg a gyerekeket, pedagógusokat egyaránt. Az ötlet, hogy ezt megvalósítsuk, egy spontán beszélgetésen jutott eszünkbe. Az volt a témánk az egyik órán, hogy miért a külföldi hagyományokat (pl. Halloween) kezdjük el megtartani mi is, és miért merülnek feledésbe a magyar tradíciók. Hiszen a mi népi kultúránk kincsestára is nagyon gazdag! Szó szót követett, majd néhány videó és némi keresgélés az interneten, míg végül összeállt a műsor. Túl sok próbalehetőségünk nem volt, de a szereplők lelkiismeretesen felkészültek, és sok, eddig rejtett tehetség mutatkozott meg. Nagy élmény és igazi közösségformáló erő volt számunkra a betlehemezés. Reméljük, hogy ezzel hagyományt teremtünk az iskolában.

Képek

Iskolanyitogató

iskolanyitogato 0001

Tehetségpont

 tehetsegpont

Alapítvány

Kérjük, támogassák iskolánk alapítványát!

Az alapítvány adószáma:
 
19095279-1-07
 
Az alapítvány számlaszáma:

10200232-29373752

Ezekkel az adományokkal Önök is segíteni tudják diákjaink tanulmányi versenyeken és  kórusfesztiválokon való részvételét; oktatási eszközök, bútorok vásárlását; erdei iskolák és nyári táborok szervezését. 

Határtalanul

hatartalanul

szfvar logo

.