Események

A javító-, különbözeti- és osztályozó vizsgák időpontja:
augusztus 24. hétfő, 9 óra
Tanévnyitó ünnepély és első tanítási nap:
szeptember 1. kedd, 8 óra
Tankönyvosztás az első tanítási napon lesz:
szeptember 1.

Iskolai közösségi szolgálat

2018 - 2019 tanév

Betlehemezés az iskolában

betlehemezes 00010A karácsony előtti utolsó héten a 7.a osztály tanulói végigjárták az osztályokat, és egy betlehemes műsorral lepték meg a gyerekeket, pedagógusokat egyaránt. Az ötlet, hogy ezt megvalósítsuk, egy spontán beszélgetésen jutott eszünkbe. Az volt a témánk az egyik órán, hogy miért a külföldi hagyományokat (pl. Halloween) kezdjük el megtartani mi is, és miért merülnek feledésbe a magyar tradíciók. Hiszen a mi népi kultúránk kincsestára is nagyon gazdag! Szó szót követett, majd néhány videó és némi keresgélés az interneten, míg végül összeállt a műsor. Túl sok próbalehetőségünk nem volt, de a szereplők lelkiismeretesen felkészültek, és sok, eddig rejtett tehetség mutatkozott meg. Nagy élmény és igazi közösségformáló erő volt számunkra a betlehemezés. Reméljük, hogy ezzel hagyományt teremtünk az iskolában.

Képek

Tehetségpont

 tehetsegpont

Alapítvány

Kérjük, támogassák iskolánk alapítványát!

Az alapítvány adószáma:
 
19095279-1-07
 
Az alapítvány számlaszáma:

10200232-29373752

Ezekkel az adományokkal Önök is segíteni tudják diákjaink tanulmányi versenyeken és  kórusfesztiválokon való részvételét; oktatási eszközök, bútorok vásárlását; erdei iskolák és nyári táborok szervezését. 

Határtalanul

hatartalanul

szfvar logo

.