Fogadóóra:
november 19. 17 óra
Gimnazisták színházlátogatása a budapesti Katona József Színházban:
november 21.
Mikulásváró zenés játszóház leendő elsősöknek:
november 27. 17 óra
Városi szépkiejtési verseny:
november 29. 14 óra
Adventi hangverseny a Lánykar közreműködésével a ciszterci templomban:
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 2.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 7.
Megyei szépkiejtési verseny:
december 13. 14 óra
Gimnazista kirándulás Bécsújhelyre:
december 13.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 14.
Kodály születésnapi koncert a Zeneakadémián gimnáziumunk részvételével:
december 16.
Kodály Zoltán Napok:
december 16-20.
Karácsonyi vásár:
december 16. 14-16 óra
Projektnap:
december 18.
Karácsonyi hangverseny:
december 19. 18 óra, Felsővárosi templom
Téli szünet:
december 23- 2020. január 3.

2018 - 2019 tanév

A látogatás

herosz 00001December 6-án a 4.a osztályba látogatott a HEROSZ menhely alapítója, Krepsz Gyöngyi. Egy kiskutyát és két kiscicát hozott magával, és sokat mesélt a gyerekeknek a megunt, kidobott állatok mostoha sorsáról. Nem is távozott üres kézzel: a negyedikesek rengeteg konzervet, száraztápot és jutalomfalatot gyűjtöttek össze

December 6-án a Kodály Zoltán Általános Iskola 4. a osztályába ellátogatott a HEROSZ menhely alapítója, Krepsz Gyöngyi néni.

Gyöngyi néni egy ppt-ben mesélte el, hogy milyen sorsuk van az ott élő állatoknak, illetve hogyan kommunikálnak testükkel és a hangjukkal. Gyöngyi néni elhozott egy Tit nevű kiskutyát és két cicát, Gézát és Terkát. Titet fél évre egy sötét szekrénybe zárták, ezért kicsit bizalmatlan volt velünk. A két cica is az utcáról került a menhelyre. Ott több mint 40 cica és 40 kutya várja, hogy szerető gazdit találjanak nekik. Kutyákon és macskákon kívül élnek a menhelyen baglyok, nemrég egy sün családot is befogadtak. Szombaton és vasárnap mindenkinek lehetősége van az állatokkal való foglalkozásra, játékra, sétáltatásra.

A mi osztályunk elhatározta, hogy egy kis Mikulás-napi ajándékkal kedveskedik. Rengeteg konzerv, száraztáp, jutalomfalat gyűjt össze, ami az előadás végén át is adtunk. A végén meghívást kaptunk, hogy tavasszal ellátogathatunk a menhelyre. Nekem nagyon tetszett az előadás.

Köszönjük, Gyöngyi néni, a látogatást!

Johannidesz Emma

4.a