Események

Gimnazisták színházlátogatása a budapesti Katona József Színházban:
november 21.
Mikulásváró zenés játszóház leendő elsősöknek:
november 27. 17 óra
Városi szépkiejtési verseny:
november 29. 14 óra
Adventi hangverseny a Lánykar közreműködésével a ciszterci templomban:
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 2.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 7.
Megyei szépkiejtési verseny:
december 13. 14 óra
Gimnazista kirándulás Bécsújhelyre:
december 13.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 14.
Kodály születésnapi koncert a Zeneakadémián gimnáziumunk részvételével:
december 16.
Kodály Zoltán Napok:
december 16-20.
Karácsonyi vásár:
december 16. 14-16 óra
Karácsonyi hangverseny:
december 18. 18 óra, Szent Imre templom
Projektnap:
december 19. 
Téli szünet:
december 23- 2020. január 3.

Iskolai közösségi szolgálat

Programok

2018 - 2019 tanév

A gimnázium tanulmányi kirándulása a Zenetudományi Intézetben

zenetud int 00006Dec. 18-án a budapesti Zenetudományi Intézetben tettek látogatást a gimnazisták. A gimnázium már második alkalommal járt az Intézet zenetörténeti múzeumában. Ez alkalommal sem csalódtunk, Gombos László zenetörténész és munkatársai szakszerű, érdekes és élményszerű tárlatvezetés keretében mutatták be a múzeumban őrzött anyagot. A történelmi hangszerek mellett a népdalgyűjtő Kodály Zoltán és Bartók Béla életútjának jelentős állomásait felidéző fényképeket, kéziratos kottákat is megtekintettünk. A kiállítás Kodály magánéletéről és annak szereplőiről szóló tárgyi emlékeivel Gombos László közvetlen stílusában, az életút személyes epizódjaival fűszerezve látogatásunk emlékezetes perceit jelentették.

Képek

Az intézmény koncerttermében Gombos László diákjainknak hangversenyt is szervezett. Sutyinszki Beáta fuvolaművész és Mayer Angyalka zongoraművész előadásában Bartók, Debussy, Dohnányi és Borne egy-egy zeneművét hallhattuk. A fellépő művészek igényes és emlékezetes koncertélményt szereztek gimnazistáinknak.

Budapesti kirándulásunkat a Vörösmarty téri karácsonyi vásárban fejeztük be.

Köszönjük a Zenetudományi Intézetnek, hogy fogadtak minket, és szép élményekkel bővítették zenetörténeti ismereteinket.

Iskolanyitogató

iskolanyitogato 0001

Tehetségpont

 tehetsegpont

Alapítvány

Kérjük, támogassák iskolánk alapítványát!

Az alapítvány adószáma:
 
19095279-1-07
 
Az alapítvány számlaszáma:

10200232-29373752

Ezekkel az adományokkal Önök is segíteni tudják diákjaink tanulmányi versenyeken és  kórusfesztiválokon való részvételét; oktatási eszközök, bútorok vásárlását; erdei iskolák és nyári táborok szervezését. 

Határtalanul

hatartalanul

szfvar logo

.