Események

Fogadóóra:
november 19. 17 óra
Gimnazisták színházlátogatása a budapesti Katona József Színházban:
november 21.
Mikulásváró zenés játszóház leendő elsősöknek:
november 27. 17 óra
Városi szépkiejtési verseny:
november 29. 14 óra
Adventi hangverseny a Lánykar közreműködésével a ciszterci templomban:
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 2.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 7.
Megyei szépkiejtési verseny:
december 13. 14 óra
Gimnazista kirándulás Bécsújhelyre:
december 13.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 14.
Kodály születésnapi koncert a Zeneakadémián gimnáziumunk részvételével:
december 16.
Kodály Zoltán Napok:
december 16-20.
Karácsonyi vásár:
december 16. 14-16 óra
Projektnap:
december 18.
Karácsonyi hangverseny:
december 19. 18 óra, Felsővárosi templom
Téli szünet:
december 23- 2020. január 3.

Iskolai közösségi szolgálat

Programok

2018 - 2019 tanév

Gimnáziumi vetélkedő a továbbtanulásról

gimis vetelkedo 00004Szombaton, december 1-jén munkanap volt gimnáziumunkban is. Ez alkalommal úgy döntöttünk, hogy a gimnazistáknak tematikus délelőttöt szervezünk a továbbtanulás témakörében. Diákjaink a 10. évfolyamosok vezetésével 10 csapatba szerveződtek, így oldva meg a továbbtanulással foglalkozó játékos tudáspróbát. A fiataloknak fel kellett ismerniük fővárosi és vidéki egyetemi épületeket, ismereteket szerezhettek az egyetemi előmenetel tudományos fokozatairól, illetve képet kaphattak arról, hogy milyen munkalehetőségek várnak rájuk az életben. Mindezt a tudást játékos formában, képrejtvény, keresztrejtvény, totó és interaktív internetes feladatok segítségével szerezhették meg.

A délelőtt hátralevő részében meglepetésként a K-9 Testőrkutya Iskola kutyái érkeztek hozzánk. A szakemberek őrző-védő engedelmességi feladatokkal készültek, bemutatót tartottak a gimnazistáknak arról, hogy a nyomozó kutyák miként keresik a robbanószert, miként segítik a rendőrt egy-egy utcai igazoltatás során vagy veszélyes helyzetekben. Mindannyiunknak nagy élményt adott a fegyelmezett és okos állatokkal végzett bemutató, hisz ilyet ritkán láthatunk a mindennapok során.

Képek

Iskolanyitogató

iskolanyitogato 0001

Tehetségpont

 tehetsegpont

Alapítvány

Kérjük, támogassák iskolánk alapítványát!

Az alapítvány adószáma:
 
19095279-1-07
 
Az alapítvány számlaszáma:

10200232-29373752

Ezekkel az adományokkal Önök is segíteni tudják diákjaink tanulmányi versenyeken és  kórusfesztiválokon való részvételét; oktatási eszközök, bútorok vásárlását; erdei iskolák és nyári táborok szervezését. 

Határtalanul

hatartalanul

szfvar logo

.