Események

Fogadóóra:
november 19. 17 óra
Gimnazisták színházlátogatása a budapesti Katona József Színházban:
november 21.
Mikulásváró zenés játszóház leendő elsősöknek:
november 27. 17 óra
Városi szépkiejtési verseny:
november 29. 14 óra
Adventi hangverseny a Lánykar közreműködésével a ciszterci templomban:
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 2.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 7.
Megyei szépkiejtési verseny:
december 13. 14 óra
Gimnazista kirándulás Bécsújhelyre:
december 13.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 14.
Kodály születésnapi koncert a Zeneakadémián gimnáziumunk részvételével:
december 16.
Kodály Zoltán Napok:
december 16-20.
Karácsonyi vásár:
december 16. 14-16 óra
Projektnap:
december 18.
Karácsonyi hangverseny:
december 19. 18 óra, Felsővárosi templom
Téli szünet:
december 23- 2020. január 3.

Iskolai közösségi szolgálat

Programok

2018 - 2019 tanév

Úszás Diákolimpia

daikolimpa uszas 16Iskolánk tanulói közül ebben a tanévben is sokan jelentkeztek az úszás diákolimpiára. Először a felsősök és a középiskolások versenyeztek, és nagy örömünkre több nagyszerű kodályos helyezés született. Két nappal később az alsósok versenyével folytatódtak a küzdelmek. Minden résztvevőnek gratulálunk, és köszönjük, hogy iskolánk jó hírnevét öregbítették. A városi verseny első három helyezettje jutott tovább a megyei diákolimpiára, nekik februárban szurkolhatunk majd. Hajrá, Kodály!

 

Képek

 

 

 

A III. korcsoportosok gyorsúszásával kezdődött a verseny, ahol 30 induló közül Némedi Ábel 4. lett.

Böhm László megszerezte iskolánk első érmét: 2. lett mellúszásban, a sort Schreiner Márk folytatta, ő hátúszásban szerzett ezüstérmet.

Csuti Eszter mellúszásban 4. lett.

Következett a fiú 4x50m gyorsváltó, ahol az előzetes eredmények alapján nagyon bizakodók voltunk. Egy másodperccel kaptunk ki a Teleki csapatától, itt is szépen csillogó ezüstérem került Böhm László, Schreiner Márk, Némedi Ábel és Halász Zalán nyakába. A lányok váltója 5. helyezést ért el a Csuti Eszter, Venczel Mária, Kőszegi Kamilla, Tóth Bettina összeállításban.

A IV. korcsoportosok folytatták a szép sorozatot: gyorsúszásban Lendvai Zsombor 4. lett, aztán újra 3 ezüstérem következett: Turbucz Nóra gyorsúszásban, Lendvai Zsombor hátúszásban, majd újra Turbucz Nóra hátúszásban.

A IV. korcsoportos fiú gyorsváltó - Sütő Ádám, Kőszegi Kristóf, Lendvai Zsombor, Viniczai Bence - 4. lett.

A középiskolások versenyében mellúszásban Turbucz Anna, hátúszásban Kuti Nina 6. lett, míg váltónk az 5. helyen ért célba. Ezt a helyezést Turbucz Nórának, Kuti Ninának, Kerti Rékának és Csanádi Petrának köszönhetjük.

A legkisebbek között az I. korcsoportos Schindele Zselyke gyorsúszásban 3. lett, Csapó Eszter szintén a dobogó harmadik fokára állhatott fel a mellúszást követően. A legnagyobb öröm akkor ért minket, amikor Schindele Zselyke megnyerte a hátúszást, felállhatott a dobogó legfelső fokára, és a nyakába akasztották az aranyérmet.

A II. korcsoportban is nagyon szép eredmények születtek: Böhm Mátyás 4. helyezett lett gyorsúszásban.

Turbucz Ivola két bronzérmet is szerzett, egyet mell-, egyet hátúszásban.

A két váltónk is szépen szerepelt: a fiúk 4.-ek, míg a lányok ötödikek lettek. A váltók tagjai: Böhm Mátyás, Somogyfoki Endre, Surányi Dömötör, Viniczai Patrik, illetve Kovács Kíra, Szili Laura, Turbucz Ivola, Venczel Zsuzsa.

Iskolanyitogató

iskolanyitogato 0001

Tehetségpont

 tehetsegpont

Alapítvány

Kérjük, támogassák iskolánk alapítványát!

Az alapítvány adószáma:
 
19095279-1-07
 
Az alapítvány számlaszáma:

10200232-29373752

Ezekkel az adományokkal Önök is segíteni tudják diákjaink tanulmányi versenyeken és  kórusfesztiválokon való részvételét; oktatási eszközök, bútorok vásárlását; erdei iskolák és nyári táborok szervezését. 

Határtalanul

hatartalanul

szfvar logo

.