Események

Iskolánkban nincs tanítás:
december 7.
Megyei szépkiejtési verseny:
december 13. 14 óra
Gimnazista kirándulás Bécsújhelyre:
december 13.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 14.
Kodály születésnapi koncert a Zeneakadémián gimnáziumunk részvételével:
december 16.
Kodály Zoltán Napok:
december 16-20.
Karácsonyi vásár:
december 16. 14-16 óra
Karácsonyi hangverseny:
december 18. 18 óra, Szent Imre templom
Projektnap:
december 19. 
Téli szünet:
december 23- 2020. január 3.

Iskolai közösségi szolgálat

Programok

2018 - 2019 tanév

„Nem sokaság, hanem lélek” – A Magyar Kodály Társaság ünnepi hangversenye Pécsett

pecs102018. október 13-án szombaton került megrendezésre a Magyar Kodály Társaság ünnepi hangversenye Pécsett a Zsolnay Negyed Liszt Ferenc Hangversenytermében. Iskolánk gimnazista kórusai a Pécsi Kodály Zoltán Gimnázium meghívására érkeztek a rendezvényre. Pécs városa és a Magyar Kodály Társaság hangversennyel tisztelgett a Kodály Zoltán kezdeményezésére létrejött ének-zenei tagozatos iskolák eredményei előtt. A házigazdák kedves fogadását követően a találkozón részt vevő kórusok megkoszorúzták a Dóm téren álló Kodály szobrot. A délutáni hangversenyen a Kodály Zoltán nevét viselő iskolák ifjúsági és felnőtt kórusai léptek fel: gimnáziumunk vegyeskarán (karnagyuk Kneifel Imre) és lánykarán (karnagyuk Feke Mariann) kívül a Pécsi Kodály Zoltán Gimnázium Bartók Béla Lánykara (karnagyuk Kertész Attila), a Kecskeméti Kodály Iskola Aurin Lánykara (karnagyuk Durányik László) és a Székesfehérvári Alba Regia Kórus (karnagyuk Kneifel Imre) adtak műsort. Az ünnepi est köszöntőjét Kertész Attila, Liszt díjas karnagy, a Magyar Kodály Társaság elnöke mondta. A jeles alkalom tiszteletére énekkaraink elsősorban Kodály kórusműveket szólaltattak meg.

Képek

Iskolanyitogató

iskolanyitogato 0001

Tehetségpont

 tehetsegpont

Alapítvány

Kérjük, támogassák iskolánk alapítványát!

Az alapítvány adószáma:
 
19095279-1-07
 
Az alapítvány számlaszáma:

10200232-29373752

Ezekkel az adományokkal Önök is segíteni tudják diákjaink tanulmányi versenyeken és  kórusfesztiválokon való részvételét; oktatási eszközök, bútorok vásárlását; erdei iskolák és nyári táborok szervezését. 

Határtalanul

hatartalanul

szfvar logo

.