Ünnepi megemlékezés:
október 22.
Csibeavató, sulibuli a felső tagozatosoknak:
október 22. 16-19 óra
Weöres Sándor 30 - irodalomverseny a felső tagozatosoknak:
október 24. 14:30 óra
Őszi szünet:
október 28-31.

Versenykiírások

2018 - 2019 tanév

„Nem sokaság, hanem lélek” – A Magyar Kodály Társaság ünnepi hangversenye Pécsett

pecs102018. október 13-án szombaton került megrendezésre a Magyar Kodály Társaság ünnepi hangversenye Pécsett a Zsolnay Negyed Liszt Ferenc Hangversenytermében. Iskolánk gimnazista kórusai a Pécsi Kodály Zoltán Gimnázium meghívására érkeztek a rendezvényre. Pécs városa és a Magyar Kodály Társaság hangversennyel tisztelgett a Kodály Zoltán kezdeményezésére létrejött ének-zenei tagozatos iskolák eredményei előtt. A házigazdák kedves fogadását követően a találkozón részt vevő kórusok megkoszorúzták a Dóm téren álló Kodály szobrot. A délutáni hangversenyen a Kodály Zoltán nevét viselő iskolák ifjúsági és felnőtt kórusai léptek fel: gimnáziumunk vegyeskarán (karnagyuk Kneifel Imre) és lánykarán (karnagyuk Feke Mariann) kívül a Pécsi Kodály Zoltán Gimnázium Bartók Béla Lánykara (karnagyuk Kertész Attila), a Kecskeméti Kodály Iskola Aurin Lánykara (karnagyuk Durányik László) és a Székesfehérvári Alba Regia Kórus (karnagyuk Kneifel Imre) adtak műsort. Az ünnepi est köszöntőjét Kertész Attila, Liszt díjas karnagy, a Magyar Kodály Társaság elnöke mondta. A jeles alkalom tiszteletére énekkaraink elsősorban Kodály kórusműveket szólaltattak meg.