Fogadóóra:
november 19. 17 óra
Gimnazisták színházlátogatása a budapesti Katona József Színházban:
november 21.
Mikulásváró zenés játszóház leendő elsősöknek:
november 27. 17 óra
Városi szépkiejtési verseny:
november 29. 14 óra
Adventi hangverseny a Lánykar közreműködésével a ciszterci templomban:
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 2.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 7.
Megyei szépkiejtési verseny:
december 13. 14 óra
Gimnazista kirándulás Bécsújhelyre:
december 13.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 14.
Kodály születésnapi koncert a Zeneakadémián gimnáziumunk részvételével:
december 16.
Kodály Zoltán Napok:
december 16-20.
Karácsonyi vásár:
december 16. 14-16 óra
Projektnap:
december 18.
Karácsonyi hangverseny:
december 19. 18 óra, Felsővárosi templom
Téli szünet:
december 23- 2020. január 3.

2018 - 2019 tanév

Gólyaavató a gimnáziumban

golyaavatas 00003Az idei tanévben október 5-én, péntek délelőtt került sor iskolánk hagyományos eseményére, a gólyaavatásra. Hagyományaink szerint a nap az Országalmánál kezdődött, ahol a gólyák a tizenkettedikesek kérésének eleget téve teljes úszófelszerelésben jelentek meg. A játékos feladatokat, az „úszást” előkészítő bemelegítést követte a közös éneklés Kneifel Imre igazgató úr vezetésével. Az eseményről a városi televízió munkatársai képeket és filmet készítettek, bemutatandó a városnak iskolánk immár többéves, a belvárosban kezdődő gólyaavató hagyományait. A játékos feladatok után a 9. és a 12. osztály énekelve kisvonattal érkezett meg együtt az iskolába. Az iskola udvarán további próbatételek vártak a gólyákra.

A tornapályán ügyességi gyakorlatokkal, sorjátékokkal szórakoztatták a végzősök a kilencedikes diákokat. A gólyaavatás a tornateremben zajlott 11-től. A szokásos mókás feladatokat idén is a gimnázium osztályai állították össze, a tizenkettedikesek „eskették fel” a gólyákat iskolánk hagyományaira. Az avatás jó hangulatban telt, a játékok után kellemes érzésekkel, „megnyugodva” távoztak az immár teljes jogú gimnazistává avatott kilencedikesek. Az iskola udvarán csodálatos napsütésben fogyaszthatták el diákok és tanáraik az idén közös ebédnek választott giroszt.

A barátságos légkörű gólyanap eseményei idén is a közösség épülését szolgálták.

iskolanyitogato 0001