Események

A javító-, különbözeti- és osztályozó vizsgák időpontja:
augusztus 24. hétfő, 9 óra
Tanévnyitó ünnepély és első tanítási nap:
szeptember 1. kedd, 8 óra
Tankönyvosztás az első tanítási napon lesz:
szeptember 1.

Iskolai közösségi szolgálat

2017 - 2018 tanév

Elballagtak gimnáziumunk végzős diákjai

ballagas 2018Május 5-én, szombaton délelőtt elballagtak gimnáziumunk végzős diákjai. A Városháza előtt megtartott városi ünnepséggel kezdődött a ballagás napja, ezt követően diákjaink énekelve vonultak végig a városon iskolájukig. Az iskolai ünnepséget megelőzően Szabóné Csörnyi Rita osztályfőnök tartott egy utolsó közös órát tanítványainak. A ballagási műsor keretében Rosta Dániel és Gál Anna köszöntötte az iskolát és a diáktársakat. Az ünnepi műsort a gimnázium lánykara és a 12. osztály kórusa tette emlékezetessé. 

A végzős diákokat Horatius Leuconénak című ódája búcsúztatta:

Nem kell kérdened azt, tudni tilos, hogy neked és nekem
mily sorsot hoz az ég, Leuconoe, és Babylonia
szám-titkát se kutasd. Leghelyesebb tűrni, akármi jön.
Tán több évet is ad Juppiterünk, tán sose lesz telünk
többé, melyen – ahogy most – habokat tört meg a parti szirt...
Légy bölcs, szűrd le a bort, és nyesegess kurta kis útadon
minden hosszu reményt. Míg fecsegünk, lám az irígy idő
elszáll. Éld e napot, és a ködös holnapiban ne bízz.

Végzőseink érettségi vizsgáihoz sok sikert kívánunk!

Tehetségpont

 tehetsegpont

Alapítvány

Kérjük, támogassák iskolánk alapítványát!

Az alapítvány adószáma:
 
19095279-1-07
 
Az alapítvány számlaszáma:

10200232-29373752

Ezekkel az adományokkal Önök is segíteni tudják diákjaink tanulmányi versenyeken és  kórusfesztiválokon való részvételét; oktatási eszközök, bútorok vásárlását; erdei iskolák és nyári táborok szervezését. 

Határtalanul

hatartalanul

szfvar logo

.