Papírgyűjtés:
szeptember 20. péntek, 7:00 - 13:30 óra

2017 - 2018 tanév

Csillagok találkozása Galántán

galanta kodaly szoborA felvidéki Galántán a Csemadok szervezésében került megrendezésre a „Csillagok találkozása. Ady, Kodály, Illyés Kárpát-medencei műveltségi vetélkedő” június 5-7. között. Gimnáziumunk is képviselte magát ezen a kulturális vetélkedőn. Az iskola háromfős csapata 11. osztályos tanulókból állt, Molnár Johanna, Palánki Luca és Sipos Bence utazott Galántára.

A vetélkedőn a résztvevőknek a három jeles személyiség életútját és munkásságát kellett ismerniük. A tudáspróbát közös népdaléneklés és zenehallgatás követte, valamint a fiatalok megtekintették a „Kodály hangja a zenében Magyarország hangja” című filmet. A rendezvényt galántai kirándulás zárta Kodály Zoltán nyomában.
Tanulóink a résztvevő iskolai csapatok között eredményesen szerepeltek, harmadik helyezést és ezüst fokozatot értek el.
Gratulálunk a sikeres szerepléshez!