Papírgyűjtés:
április 15-16. 7:00-15:30
április 17. 7:00-14:00
Jótékonysági hangverseny a Prohászka-templomban:
április 11.
Felső tagozatos vers- és prózamondó verseny:
április 11. 14:30
Tavaszi szünet:
április 18-23.
Fogadóóra a felső tagozaton:
április 30. 17 óra
Történelemverseny:
május 2.
Ifjúsági hangverseny:
május 3. 13:30

2017 - 2018 tanév

Csillagok találkozása Galántán

galanta kodaly szoborA felvidéki Galántán a Csemadok szervezésében került megrendezésre a „Csillagok találkozása. Ady, Kodály, Illyés Kárpát-medencei műveltségi vetélkedő” június 5-7. között. Gimnáziumunk is képviselte magát ezen a kulturális vetélkedőn. Az iskola háromfős csapata 11. osztályos tanulókból állt, Molnár Johanna, Palánki Luca és Sipos Bence utazott Galántára.

A vetélkedőn a résztvevőknek a három jeles személyiség életútját és munkásságát kellett ismerniük. A tudáspróbát közös népdaléneklés és zenehallgatás követte, valamint a fiatalok megtekintették a „Kodály hangja a zenében Magyarország hangja” című filmet. A rendezvényt galántai kirándulás zárta Kodály Zoltán nyomában.
Tanulóink a résztvevő iskolai csapatok között eredményesen szerepeltek, harmadik helyezést és ezüst fokozatot értek el.
Gratulálunk a sikeres szerepléshez!