Megyei szépkiejtési verseny:
november 23. 14 óra
Fogadóóra a felső tagozaton:
november 27. 17 óra
Tanítási nap (hétfői munkarend):
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 3. 13:30
Nálunk nincs tanítás:
december 15.
Kodály Zoltán Napok:
december 17-21.
Karácsonyi vásár:
december 18.
Projektnap az általános iskolában:
december 19.
Karácsonyi hangverseny:
december 20. 18 óra
Téli szünet utáni első tanítási nap:
2019. január 3.
Közös középiskolai írásbeli felvételi:
január 19. 10 óra
Első félév vége:
január 25.

2017 - 2018 tanév

Csillagok találkozása Galántán

galanta kodaly szoborA felvidéki Galántán a Csemadok szervezésében került megrendezésre a „Csillagok találkozása. Ady, Kodály, Illyés Kárpát-medencei műveltségi vetélkedő” június 5-7. között. Gimnáziumunk is képviselte magát ezen a kulturális vetélkedőn. Az iskola háromfős csapata 11. osztályos tanulókból állt, Molnár Johanna, Palánki Luca és Sipos Bence utazott Galántára.

A vetélkedőn a résztvevőknek a három jeles személyiség életútját és munkásságát kellett ismerniük. A tudáspróbát közös népdaléneklés és zenehallgatás követte, valamint a fiatalok megtekintették a „Kodály hangja a zenében Magyarország hangja” című filmet. A rendezvényt galántai kirándulás zárta Kodály Zoltán nyomában.
Tanulóink a résztvevő iskolai csapatok között eredményesen szerepeltek, harmadik helyezést és ezüst fokozatot értek el.
Gratulálunk a sikeres szerepléshez!