Papírgyűjtés:
szeptember 19. csütörtök, 7:00 - 15:30 óra
szeptember 20. péntek, 7:00 - 13:30 óra

2017 - 2018 tanév

Bécsi tanulmányi kiránduláson járt iskolánk honvédelmi szakköre

becs 00001A decemberi bécsi látogatást követően iskolánk honvédelmi szakkörének tagjai újra Bécsben jártak április 5-én Fata Ilona, Kőszeginé Balogh Erika tanárnők és Nemes Szabolcs tanár úr vezetésével.
A tanulmányi kirándulás napját Bécs három jeles múzeumában töltöttük el. Utunk első állomásaként meglátogattuk a híres Mária Terézia szobrot, majd a Természettudományi Múzeum kiállításait tekintettük meg. A rendkívül gazdag természettudományos gyűjtemény mellett külön figyelmet szenteltünk a Mária Terézia által a múzeumalapító Lotharingiai Ferencnek készített különleges, aranyból és drágakövekből álló esküvői csokrának, valamint a világhíres Willendorfi Vénusznak.
A nap további részében a Burg talán legismertebb gyűjteményét, a Kincseskamrát látogattuk meg. Bocskai koronáját, II. Rudolf német-római császár koronáját és Napóleon fiának, a Sasfióknak a bölcsőjét láttuk, csupán a leghíresebb tárgyakat kiemelve a gyűjteményből.
A tanulmányi kirándulás a Szépművészeti Múzeum meglátogatásával zárult. A múzeum hatalmas anyagából elsősorban az egyiptomi gyűjteményt és a reneszánsz műalkotásokat, illetve az épület kupoláját díszítő Klimt freskókat tekintettük meg.
Bécsi napunk rendkívül tartalmas volt, tanároknak és diákoknak egyaránt sok élményt és ismeretet nyújtott.