Fogadóóra:
november 19. 17 óra
Gimnazisták színházlátogatása a budapesti Katona József Színházban:
november 21.
Mikulásváró zenés játszóház leendő elsősöknek:
november 27. 17 óra
Városi szépkiejtési verseny:
november 29. 14 óra
Adventi hangverseny a Lánykar közreműködésével a ciszterci templomban:
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 2.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 7.
Megyei szépkiejtési verseny:
december 13. 14 óra
Gimnazista kirándulás Bécsújhelyre:
december 13.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 14.
Kodály születésnapi koncert a Zeneakadémián gimnáziumunk részvételével:
december 16.
Kodály Zoltán Napok:
december 16-20.
Karácsonyi vásár:
december 16. 14-16 óra
Projektnap:
december 18.
Karácsonyi hangverseny:
december 19. 18 óra, Felsővárosi templom
Téli szünet:
december 23- 2020. január 3.

2017 - 2018 tanév

Bécsi tanulmányi kiránduláson járt iskolánk honvédelmi szakköre

becs 00001A decemberi bécsi látogatást követően iskolánk honvédelmi szakkörének tagjai újra Bécsben jártak április 5-én Fata Ilona, Kőszeginé Balogh Erika tanárnők és Nemes Szabolcs tanár úr vezetésével.
A tanulmányi kirándulás napját Bécs három jeles múzeumában töltöttük el. Utunk első állomásaként meglátogattuk a híres Mária Terézia szobrot, majd a Természettudományi Múzeum kiállításait tekintettük meg. A rendkívül gazdag természettudományos gyűjtemény mellett külön figyelmet szenteltünk a Mária Terézia által a múzeumalapító Lotharingiai Ferencnek készített különleges, aranyból és drágakövekből álló esküvői csokrának, valamint a világhíres Willendorfi Vénusznak.
A nap további részében a Burg talán legismertebb gyűjteményét, a Kincseskamrát látogattuk meg. Bocskai koronáját, II. Rudolf német-római császár koronáját és Napóleon fiának, a Sasfióknak a bölcsőjét láttuk, csupán a leghíresebb tárgyakat kiemelve a gyűjteményből.
A tanulmányi kirándulás a Szépművészeti Múzeum meglátogatásával zárult. A múzeum hatalmas anyagából elsősorban az egyiptomi gyűjteményt és a reneszánsz műalkotásokat, illetve az épület kupoláját díszítő Klimt freskókat tekintettük meg.
Bécsi napunk rendkívül tartalmas volt, tanároknak és diákoknak egyaránt sok élményt és ismeretet nyújtott.

iskolanyitogato 0001