Közös középiskolai írásbeli felvételi:
január 19. 10 óra
Játszóház a leendő első osztályosoknak:
január 23. 17 óra
Az írásbeli felvételi dolgozatok megtekintése:
január 25. 8:00-16:00
Jogorvoslati lehetőség az írásbeli dolgozatokkal kapcsolatban:
január 28. 8:00-16:00
Szülői értekezletek:
február 4-8.
Általános iskolai farsangok:
február 8.
Szülő-tanár bál:
február 16.
Játszóház a leendő első osztályosoknak:
február 20. 17 óra
Szóbeli felvételi a 9. osztályba:
február 21. 15 óra
Ifjúsági hangverseny:
február 25. 13:30
Meghallgatás az ének-zene és a dráma tagozatra jelentkezőknek:
március 4-5. 14:30-17:30
Fogadóóra a felső tagozaton:
március 5. 17 óra
Társaséneklési verseny:
március 6.
Szóbeli pótfelvételi a 9. osztályba:
március 7. 15 óra

2017 - 2018 tanév

Bécsi tanulmányi kiránduláson járt iskolánk honvédelmi szakköre

becs 00001A decemberi bécsi látogatást követően iskolánk honvédelmi szakkörének tagjai újra Bécsben jártak április 5-én Fata Ilona, Kőszeginé Balogh Erika tanárnők és Nemes Szabolcs tanár úr vezetésével.
A tanulmányi kirándulás napját Bécs három jeles múzeumában töltöttük el. Utunk első állomásaként meglátogattuk a híres Mária Terézia szobrot, majd a Természettudományi Múzeum kiállításait tekintettük meg. A rendkívül gazdag természettudományos gyűjtemény mellett külön figyelmet szenteltünk a Mária Terézia által a múzeumalapító Lotharingiai Ferencnek készített különleges, aranyból és drágakövekből álló esküvői csokrának, valamint a világhíres Willendorfi Vénusznak.
A nap további részében a Burg talán legismertebb gyűjteményét, a Kincseskamrát látogattuk meg. Bocskai koronáját, II. Rudolf német-római császár koronáját és Napóleon fiának, a Sasfióknak a bölcsőjét láttuk, csupán a leghíresebb tárgyakat kiemelve a gyűjteményből.
A tanulmányi kirándulás a Szépművészeti Múzeum meglátogatásával zárult. A múzeum hatalmas anyagából elsősorban az egyiptomi gyűjteményt és a reneszánsz műalkotásokat, illetve az épület kupoláját díszítő Klimt freskókat tekintettük meg.
Bécsi napunk rendkívül tartalmas volt, tanároknak és diákoknak egyaránt sok élményt és ismeretet nyújtott.