Papírgyűjtés:
szeptember 19. csütörtök, 7:00 - 15:30 óra
szeptember 20. péntek, 7:00 - 13:30 óra

2017 - 2018 tanév

Balett előadáson jártak a gimnazisták

totaldance 00001A budapesti Erkel Színházban jártunk május 11-én, pénteken. A gimnazista diákoknak már számos alkalommal nyílt arra lehetőségük, hogy megtekintsék az OperaKaland előadásait. A programsorozat történetében először fordult elő, hogy nem operát, hanem balett előadást láthattak a fiatalok. A világhírű Magyar Nemzeti Balett széles repertoárjából most három táncot mutatott be a közönségnek. A koreográfiák (Walking Mad, Petite Mort, Six Dances) Ravel, Pärt és Mozart zenéire készültek.

A tánc nyelvén emberi kapcsolatok, humoros pillanatok, érzelmek, hangulatok fogalmazódtak meg. A művészi mozgás, a zene, a színpadkép nagy hatást gyakoroltak a diákokból álló közönségre, köztük természetesen a mi gimnazistáinkra is.
Az emlékezetes előadás méltón zárta az OperaKaland idei rendezvényeit, reméljük, hogy a jövőben is lesz arra lehetőség, hogy akár táncművészeti produkciókat is láthassunk az operaelőadások mellett.