Közös középiskolai írásbeli felvételi:
január 19. 10 óra
Játszóház a leendő első osztályosoknak:
január 23. 17 óra
Az írásbeli felvételi dolgozatok megtekintése:
január 25. 8:00-16:00
Jogorvoslati lehetőség az írásbeli dolgozatokkal kapcsolatban:
január 28. 8:00-16:00
Szülői értekezletek:
február 4-8.
Általános iskolai farsangok:
február 8.
Szülő-tanár bál:
február 16.
Játszóház a leendő első osztályosoknak:
február 20. 17 óra
Szóbeli felvételi a 9. osztályba:
február 21. 15 óra
Ifjúsági hangverseny:
február 25. 13:30
Meghallgatás az ének-zene és a dráma tagozatra jelentkezőknek:
március 4-5. 14:30-17:30
Fogadóóra a felső tagozaton:
március 5. 17 óra
Társaséneklési verseny:
március 6.
Szóbeli pótfelvételi a 9. osztályba:
március 7. 15 óra

2017 - 2018 tanév

Balett előadáson jártak a gimnazisták

totaldance 00001A budapesti Erkel Színházban jártunk május 11-én, pénteken. A gimnazista diákoknak már számos alkalommal nyílt arra lehetőségük, hogy megtekintsék az OperaKaland előadásait. A programsorozat történetében először fordult elő, hogy nem operát, hanem balett előadást láthattak a fiatalok. A világhírű Magyar Nemzeti Balett széles repertoárjából most három táncot mutatott be a közönségnek. A koreográfiák (Walking Mad, Petite Mort, Six Dances) Ravel, Pärt és Mozart zenéire készültek.

A tánc nyelvén emberi kapcsolatok, humoros pillanatok, érzelmek, hangulatok fogalmazódtak meg. A művészi mozgás, a zene, a színpadkép nagy hatást gyakoroltak a diákokból álló közönségre, köztük természetesen a mi gimnazistáinkra is.
Az emlékezetes előadás méltón zárta az OperaKaland idei rendezvényeit, reméljük, hogy a jövőben is lesz arra lehetőség, hogy akár táncművészeti produkciókat is láthassunk az operaelőadások mellett.