Fogadóóra:
november 19. 17 óra
Gimnazisták színházlátogatása a budapesti Katona József Színházban:
november 21.
Mikulásváró zenés játszóház leendő elsősöknek:
november 27. 17 óra
Városi szépkiejtési verseny:
november 29. 14 óra
Adventi hangverseny a Lánykar közreműködésével a ciszterci templomban:
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 2.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 7.
Megyei szépkiejtési verseny:
december 13. 14 óra
Gimnazista kirándulás Bécsújhelyre:
december 13.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 14.
Kodály születésnapi koncert a Zeneakadémián gimnáziumunk részvételével:
december 16.
Kodály Zoltán Napok:
december 16-20.
Karácsonyi vásár:
december 16. 14-16 óra
Projektnap:
december 18.
Karácsonyi hangverseny:
december 19. 18 óra, Felsővárosi templom
Téli szünet:
december 23- 2020. január 3.

2017 - 2018 tanév

SZÍNHÁZLÁTOGATÁS A KATONA JÓZSEF SZÍNHÁZBAN

szinhaz 00001Március 20-án a gimnázium tanulói színházbérletük harmadik előadásaként a budapesti Katona József Színházban Puskin Borisz Godunov című színművét tekintették meg.

A komoly hangvételű, történelmi eseményeket felelevenítő dráma nagy figyelmet igényelt a színházlátogatóktól. A darab megértését segíti, ha a nézők az orosz történelemről és Puskin írói szándékáról rendelkeznek bizonyos ismeretekkel.

Bár a mű 1825-ben íródott, mondanivalója kortalan: a hatalomért folytatott harc gátlástalanságát és értelmetlenségét ironikus hangvétellel jeleníti meg. A hatalmon levők nem bízhatnak tanácsadóikban és barátaikban, de még abban a népben sem, akikkel időnként jót tesznek.

A darab két főszerepét Máté Gábor és Kovács Lehel alakította. Máté Gábor hitelesen formálta meg a hatalma teljében levő majd az elbizonytalanodó, fiát féltő és bojárjai szavahihetőségében reménykedő cárt. Kovács Lehel határozott és ravasz, célját soha szem elől nem tévesztő személyiségként jelenítette meg ál-Gyimitrijt.

A darabot Radnai Annamária és Térey János újrafordításában állította színpadra Zsámbéki Gábor rendező.

A diákok a mű értelmezéséhez az irodalom- és a történelemórákon tanultakon kívül az előadást megelőző színházpedagógiai foglalkozáson kaptak segítséget.

iskolanyitogato 0001