A Bolyai-verseny körzeti fordulója:
november 9. 14:30
Tanítási nap (pénteki munkarend):
november 10.
1918-2018 - történelemverseny 7-8. osztályosoknak:
november 13. 14:30
Városi szépkiejtési verseny:
november 16. 14 óra
Megyei szépkiejtési verseny:
november 23. 14 óra
Fogadóóra a felső tagozaton:
november 27. 17 óra
Tanítási nap (hétfői munkarend):
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 3. 13:30

Versenykiírások

2017 - 2018 tanév

SZÍNHÁZLÁTOGATÁS A KATONA JÓZSEF SZÍNHÁZBAN

szinhaz 00001Március 20-án a gimnázium tanulói színházbérletük harmadik előadásaként a budapesti Katona József Színházban Puskin Borisz Godunov című színművét tekintették meg.

A komoly hangvételű, történelmi eseményeket felelevenítő dráma nagy figyelmet igényelt a színházlátogatóktól. A darab megértését segíti, ha a nézők az orosz történelemről és Puskin írói szándékáról rendelkeznek bizonyos ismeretekkel.

Bár a mű 1825-ben íródott, mondanivalója kortalan: a hatalomért folytatott harc gátlástalanságát és értelmetlenségét ironikus hangvétellel jeleníti meg. A hatalmon levők nem bízhatnak tanácsadóikban és barátaikban, de még abban a népben sem, akikkel időnként jót tesznek.

A darab két főszerepét Máté Gábor és Kovács Lehel alakította. Máté Gábor hitelesen formálta meg a hatalma teljében levő majd az elbizonytalanodó, fiát féltő és bojárjai szavahihetőségében reménykedő cárt. Kovács Lehel határozott és ravasz, célját soha szem elől nem tévesztő személyiségként jelenítette meg ál-Gyimitrijt.

A darabot Radnai Annamária és Térey János újrafordításában állította színpadra Zsámbéki Gábor rendező.

A diákok a mű értelmezéséhez az irodalom- és a történelemórákon tanultakon kívül az előadást megelőző színházpedagógiai foglalkozáson kaptak segítséget.