Közös középiskolai írásbeli felvételi:
január 19. 10 óra
Játszóház a leendő első osztályosoknak:
január 23. 17 óra
Az írásbeli felvételi dolgozatok megtekintése:
január 25. 8:00-16:00
Jogorvoslati lehetőség az írásbeli dolgozatokkal kapcsolatban:
január 28. 8:00-16:00
Szülői értekezletek:
február 4-8.
Általános iskolai farsangok:
február 8.
Szülő-tanár bál:
február 16.
Játszóház a leendő első osztályosoknak:
február 20. 17 óra
Szóbeli felvételi a 9. osztályba:
február 21. 15 óra
Ifjúsági hangverseny:
február 25. 13:30
Meghallgatás az ének-zene és a dráma tagozatra jelentkezőknek:
március 4-5. 14:30-17:30
Fogadóóra a felső tagozaton:
március 5. 17 óra
Társaséneklési verseny:
március 6.
Szóbeli pótfelvételi a 9. osztályba:
március 7. 15 óra

2017 - 2018 tanév

SZÍNHÁZLÁTOGATÁS A KATONA JÓZSEF SZÍNHÁZBAN

szinhaz 00001Március 20-án a gimnázium tanulói színházbérletük harmadik előadásaként a budapesti Katona József Színházban Puskin Borisz Godunov című színművét tekintették meg.

A komoly hangvételű, történelmi eseményeket felelevenítő dráma nagy figyelmet igényelt a színházlátogatóktól. A darab megértését segíti, ha a nézők az orosz történelemről és Puskin írói szándékáról rendelkeznek bizonyos ismeretekkel.

Bár a mű 1825-ben íródott, mondanivalója kortalan: a hatalomért folytatott harc gátlástalanságát és értelmetlenségét ironikus hangvétellel jeleníti meg. A hatalmon levők nem bízhatnak tanácsadóikban és barátaikban, de még abban a népben sem, akikkel időnként jót tesznek.

A darab két főszerepét Máté Gábor és Kovács Lehel alakította. Máté Gábor hitelesen formálta meg a hatalma teljében levő majd az elbizonytalanodó, fiát féltő és bojárjai szavahihetőségében reménykedő cárt. Kovács Lehel határozott és ravasz, célját soha szem elől nem tévesztő személyiségként jelenítette meg ál-Gyimitrijt.

A darabot Radnai Annamária és Térey János újrafordításában állította színpadra Zsámbéki Gábor rendező.

A diákok a mű értelmezéséhez az irodalom- és a történelemórákon tanultakon kívül az előadást megelőző színházpedagógiai foglalkozáson kaptak segítséget.