A Bolyai-verseny körzeti fordulója:
november 9. 14:30
Tanítási nap (pénteki munkarend):
november 10.
1918-2018 - történelemverseny 7-8. osztályosoknak:
november 13. 14:30
Városi szépkiejtési verseny:
november 16. 14 óra
Megyei szépkiejtési verseny:
november 23. 14 óra
Fogadóóra a felső tagozaton:
november 27. 17 óra
Tanítási nap (hétfői munkarend):
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 3. 13:30

Versenykiírások

2017 - 2018 tanév

Színházbérletünk második előadásán jártunk a Katona József Színházban

k szinhaz 00001Január 16-án a gimnazisták színházbérletük keretében az Ascher Tamás Háromszéken című előadását nézték meg a budapesti Katona József Színházban.

Nagy várakozás előzte meg a decemberben bemutatott darabot, mi is kíváncsian vártuk a színházlátogatás napját.  Mint az előadást megelőző drámapedagógiai foglalkozáson megtudtuk, a Pintér Béla rendezte darab A bajnok című előadás válaszaként született.

A bajnok a közélet visszásságait állította cselekménye középpontjába, ez alkalommal pedig a művészvilág és az egyes színészek, rendezők magánéletről írt Pintér Béla. A történetben megelevenedett Ascher Tamás, Máté Gábor és Bezerédi Zoltán életének egy-egy epizódja. A 90-es évek elején játszódó darab kíméletlen őszinteséggel szólt a művészek magánéletéről, művészi elképzeléseikről és a színház küldetéséről az anyaországban és a határon túli magyarság kulturális életben.

Ahogyan már korábbi színházlátogatásaink során megszokhattuk, a színészek ez alkalommal is felejthetetlen játékukkal tették átélhetővé az író és a rendező által felvázolt világot. A különleges hangvételű és világlátású darab merészségével meghökkentette és gondolkodásra késztette diákjainkat.