Fogadóóra:
november 19. 17 óra
Gimnazisták színházlátogatása a budapesti Katona József Színházban:
november 21.
Mikulásváró zenés játszóház leendő elsősöknek:
november 27. 17 óra
Városi szépkiejtési verseny:
november 29. 14 óra
Adventi hangverseny a Lánykar közreműködésével a ciszterci templomban:
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 2.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 7.
Megyei szépkiejtési verseny:
december 13. 14 óra
Gimnazista kirándulás Bécsújhelyre:
december 13.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 14.
Kodály születésnapi koncert a Zeneakadémián gimnáziumunk részvételével:
december 16.
Kodály Zoltán Napok:
december 16-20.
Karácsonyi vásár:
december 16. 14-16 óra
Projektnap:
december 18.
Karácsonyi hangverseny:
december 19. 18 óra, Felsővárosi templom
Téli szünet:
december 23- 2020. január 3.

2017 - 2018 tanév

Színházbérletünk második előadásán jártunk a Katona József Színházban

k szinhaz 00001Január 16-án a gimnazisták színházbérletük keretében az Ascher Tamás Háromszéken című előadását nézték meg a budapesti Katona József Színházban.

Nagy várakozás előzte meg a decemberben bemutatott darabot, mi is kíváncsian vártuk a színházlátogatás napját.  Mint az előadást megelőző drámapedagógiai foglalkozáson megtudtuk, a Pintér Béla rendezte darab A bajnok című előadás válaszaként született.

A bajnok a közélet visszásságait állította cselekménye középpontjába, ez alkalommal pedig a művészvilág és az egyes színészek, rendezők magánéletről írt Pintér Béla. A történetben megelevenedett Ascher Tamás, Máté Gábor és Bezerédi Zoltán életének egy-egy epizódja. A 90-es évek elején játszódó darab kíméletlen őszinteséggel szólt a művészek magánéletéről, művészi elképzeléseikről és a színház küldetéséről az anyaországban és a határon túli magyarság kulturális életben.

Ahogyan már korábbi színházlátogatásaink során megszokhattuk, a színészek ez alkalommal is felejthetetlen játékukkal tették átélhetővé az író és a rendező által felvázolt világot. A különleges hangvételű és világlátású darab merészségével meghökkentette és gondolkodásra késztette diákjainkat.

iskolanyitogato 0001