Papírgyűjtés:

2017 - 2018 tanév

Szalagavató a tizenkettedik osztályban

szalagavato 2

Pénteken, december 1-jén a Művészetek Háza színháztermében tartotta szalagavató ünnepségét iskolánk végzős osztálya. Hagyományosan keringővel kezdődött az este, majd különféle műsorszámokkal léptek színre a végzős diákok. A ünnepi est folyamán kórusművek csendültek fel, Szabó Lőrinc egy verse hangzott el, Kodály Zoltán Háry Jánosából az intermezzót táncolták el a gimnazista fiúk és kalotaszegi népzenét hallhatott a közönség a „Tóth trió” (a gimnáziumunkba járó Tóth testvérek) előadásában. A műsor elmaradhatatlan részeként tekinthették meg a meghívottak a négy év kórusútjait, kirándulásait és a diákélet mindennapjait bemutató fénykép-összeállítást. Az osztályfőnök, Szabóné Csörnyi Rita egy saját készítésű képes mese vetítésével kedveskedett diákjainak. Az estét ünnepi fogadás zárta szülők, tanárok és diákok részvételével.