A Bolyai-verseny körzeti fordulója:
november 9. 14:30
Tanítási nap (pénteki munkarend):
november 10.
1918-2018 - történelemverseny 7-8. osztályosoknak:
november 13. 14:30
Városi szépkiejtési verseny:
november 16. 14 óra
Megyei szépkiejtési verseny:
november 23. 14 óra
Fogadóóra a felső tagozaton:
november 27. 17 óra
Tanítási nap (hétfői munkarend):
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 3. 13:30

Versenykiírások

2017 - 2018 tanév

Operakaland

operakaland 00001A gimnázium négy osztálya október 10-én, kedden Budapestre utazott, és megtekintette az OperaKaland Figaro 2.0 című előadását. Az idei színházlátogatás délelőttjén múzeumpedagógiai programon is részt vettünk a Nagytétényi Kastélyban. A diákok a kiállított bútorok és az iparművészeti tárgyak segítségével elsősorban Mozart korának divatjával és szokásaival ismerkedhettek meg az izgalmas interaktív foglalkozásokon.

Az operaelőadásra ez alkalommal is az Erkel Színházban került sor. Nagy várakozással tekintettünk Mozart operája elé, mivel tudtuk, hogy a mű kortársi feldolgozásban kerül színre. A rendezés a fiatal közönség kedvében kívánt járni, célját mégsem érte el; maguk a diákok csalódtak az opera színrevitelében. Bár az énekesek kiváló teljesítményt nyújtottak, a zavaros és olykor értelmezhetetlen rendezői koncepció, a gyakran indokolatlan más művekből vett zenei idézetek és a karakterek sajátos értelmezése megzavarták a műélvezetet. Úgy gondoljuk, hogy az előadás nem feltétlenül érte el azt a célját, hogy megkedveltesse a fiatalokkal az operát, ugyanakkor az operarajongóknak csalódást okozott.

Reméljük, hogy a „Kalandozás” tavasszal a jövőben a korábban látott előadások szellemében folytatódik.