Fogadóóra:
november 19. 17 óra
Gimnazisták színházlátogatása a budapesti Katona József Színházban:
november 21.
Mikulásváró zenés játszóház leendő elsősöknek:
november 27. 17 óra
Városi szépkiejtési verseny:
november 29. 14 óra
Adventi hangverseny a Lánykar közreműködésével a ciszterci templomban:
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 2.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 7.
Megyei szépkiejtési verseny:
december 13. 14 óra
Gimnazista kirándulás Bécsújhelyre:
december 13.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 14.
Kodály születésnapi koncert a Zeneakadémián gimnáziumunk részvételével:
december 16.
Kodály Zoltán Napok:
december 16-20.
Karácsonyi vásár:
december 16. 14-16 óra
Projektnap:
december 18.
Karácsonyi hangverseny:
december 19. 18 óra, Felsővárosi templom
Téli szünet:
december 23- 2020. január 3.

2017 - 2018 tanév

Operakaland

operakaland 00001A gimnázium négy osztálya október 10-én, kedden Budapestre utazott, és megtekintette az OperaKaland Figaro 2.0 című előadását. Az idei színházlátogatás délelőttjén múzeumpedagógiai programon is részt vettünk a Nagytétényi Kastélyban. A diákok a kiállított bútorok és az iparművészeti tárgyak segítségével elsősorban Mozart korának divatjával és szokásaival ismerkedhettek meg az izgalmas interaktív foglalkozásokon.

Az operaelőadásra ez alkalommal is az Erkel Színházban került sor. Nagy várakozással tekintettünk Mozart operája elé, mivel tudtuk, hogy a mű kortársi feldolgozásban kerül színre. A rendezés a fiatal közönség kedvében kívánt járni, célját mégsem érte el; maguk a diákok csalódtak az opera színrevitelében. Bár az énekesek kiváló teljesítményt nyújtottak, a zavaros és olykor értelmezhetetlen rendezői koncepció, a gyakran indokolatlan más művekből vett zenei idézetek és a karakterek sajátos értelmezése megzavarták a műélvezetet. Úgy gondoljuk, hogy az előadás nem feltétlenül érte el azt a célját, hogy megkedveltesse a fiatalokkal az operát, ugyanakkor az operarajongóknak csalódást okozott.

Reméljük, hogy a „Kalandozás” tavasszal a jövőben a korábban látott előadások szellemében folytatódik.

iskolanyitogato 0001