Közös középiskolai írásbeli felvételi:
január 19. 10 óra
Játszóház a leendő első osztályosoknak:
január 23. 17 óra
Az írásbeli felvételi dolgozatok megtekintése:
január 25. 8:00-16:00
Jogorvoslati lehetőség az írásbeli dolgozatokkal kapcsolatban:
január 28. 8:00-16:00
Szülői értekezletek:
február 4-8.
Általános iskolai farsangok:
február 8.
Szülő-tanár bál:
február 16.
Játszóház a leendő első osztályosoknak:
február 20. 17 óra
Szóbeli felvételi a 9. osztályba:
február 21. 15 óra
Ifjúsági hangverseny:
február 25. 13:30
Meghallgatás az ének-zene és a dráma tagozatra jelentkezőknek:
március 4-5. 14:30-17:30
Fogadóóra a felső tagozaton:
március 5. 17 óra
Társaséneklési verseny:
március 6.
Szóbeli pótfelvételi a 9. osztályba:
március 7. 15 óra

2017 - 2018 tanév

Operakaland

operakaland 00001A gimnázium négy osztálya október 10-én, kedden Budapestre utazott, és megtekintette az OperaKaland Figaro 2.0 című előadását. Az idei színházlátogatás délelőttjén múzeumpedagógiai programon is részt vettünk a Nagytétényi Kastélyban. A diákok a kiállított bútorok és az iparművészeti tárgyak segítségével elsősorban Mozart korának divatjával és szokásaival ismerkedhettek meg az izgalmas interaktív foglalkozásokon.

Az operaelőadásra ez alkalommal is az Erkel Színházban került sor. Nagy várakozással tekintettünk Mozart operája elé, mivel tudtuk, hogy a mű kortársi feldolgozásban kerül színre. A rendezés a fiatal közönség kedvében kívánt járni, célját mégsem érte el; maguk a diákok csalódtak az opera színrevitelében. Bár az énekesek kiváló teljesítményt nyújtottak, a zavaros és olykor értelmezhetetlen rendezői koncepció, a gyakran indokolatlan más művekből vett zenei idézetek és a karakterek sajátos értelmezése megzavarták a műélvezetet. Úgy gondoljuk, hogy az előadás nem feltétlenül érte el azt a célját, hogy megkedveltesse a fiatalokkal az operát, ugyanakkor az operarajongóknak csalódást okozott.

Reméljük, hogy a „Kalandozás” tavasszal a jövőben a korábban látott előadások szellemében folytatódik.