Papírgyűjtés:
április 15-16. 7:00-15:30
április 17. 7:00-14:00
Jótékonysági hangverseny a Prohászka-templomban:
április 11.
Felső tagozatos vers- és prózamondó verseny:
április 11. 14:30
Tavaszi szünet:
április 18-23.
Fogadóóra a felső tagozaton:
április 30. 17 óra
Történelemverseny:
május 2.
Ifjúsági hangverseny:
május 3. 13:30

2017 - 2018 tanév

Háztűznéző a Katona József Színházban

haztuznezo 00001Az idei színházbérletünk első előadására november 17-én került sor a Katona József Színházban. Budapesti színházlátogatásunk már többéves hagyományra tekint vissza, hűséges résztvevői vagyunk a színház ifjúsági programjának. Első színházi esténken Gogol művét, a Háztűznéző című színdarabot néztük meg.

Gogol alkotása a nézőktől nem kíván különösebb szellemi erőfeszítést. Az egyszerű, váratlan fordulatokat mellőző történet házastársukat kereső emberekről szól. A kérők magányos, életképtelen, groteszk figurák, akik egy pártában maradt kereskedőlány kegyeiért versengenek. A lány bizonytalan, részben személyisége, részben a kérők alkalmatlansága miatt.

A sok esetben vértelen történetet igazán a nagyszerű színészi játék és a jól megalkotott színpadkép tette élvezhetővé. Ascher Tamás rendező kiváló színészekre bízta a karakterek megformálását: a női főszereplőt alakító Jordán Adél és a kérők szerepeit legemlékezetesebben játszó Fekete Ernő és Keresztes Tamás garantálták a színházi élményt.

Az előadást ez alkalommal is Végh Ildikó, az ifjúsági program vezetője által tartott interaktív foglalkozás előzte meg.