Megyei szépkiejtési verseny:
november 23. 14 óra
Fogadóóra a felső tagozaton:
november 27. 17 óra
Tanítási nap (hétfői munkarend):
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 3. 13:30
Nálunk nincs tanítás:
december 15.
Kodály Zoltán Napok:
december 17-21.
Karácsonyi vásár:
december 18.
Projektnap az általános iskolában:
december 19.
Karácsonyi hangverseny:
december 20. 18 óra
Téli szünet utáni első tanítási nap:
2019. január 3.
Közös középiskolai írásbeli felvételi:
január 19. 10 óra
Első félév vége:
január 25.

2017 - 2018 tanév

Szüreti mulatság

szuret 00017Iskolánkban több évre visszanyúló hagyománya van a szüreti mulatságnak. Szeptember végén évről évre megtelik udvarunk vidám gyermekekkel, akik átélhetik az igazi szőlőpréselés hangulatát, élményét, és megkóstolhatják a friss must zamatos ízét. Idei szüreti kínálatunkat Mihály-napi vásárral színesítettük, mely nagy sikert aratott  tanulóink és szüleik körében.

Mihály-napi vásár

Egy őszi délutánon iskolánk szüreti mulatságot szervezett az alsós diákok részére.

A tanítási órák után örömmel mentünk ki az udvarra. Egy jót játszottunk, mire megérkezett a Tilinkó zenekar. Jókedvre hangoló, vidám népdalokat muzsikáltak nekünk. A rövid koncert után beálltunk egy nagy körbe és táncoltunk egy jót. A közös tánc után tanító nénink, Kriszta néni elmondta a délután menetrendjét, hogy melyik teremben mit lehet kézműveskedni. A mi termünkben agyagozhattak a gyerekek. Ezen kívül sok más érdekes foglalkozás volt a többi teremben; például hajókészítés gyékényből, repülő madár hajtogatása, vagy fonalsapka bütykölése. Mindeközben a focipályán sportjátékok várták az érdeklődő gyerekeket, s szerencsére nem maradt ki a programból a szőlőpréselés sem. Az udvaron berendezett Mihály napi vásárban rengeteg finomság, sok ízletes lekvár, befőtt és savanyúság talált gazdára. A vásárt idén rendeztük meg először, de nem utoljára, hiszen nagy sikere volt a szülők és gyerekek körében.

Nekem nagyon tetszett ez a délután, igazán jól éreztem magam. Remélem, máskor is ilyen élménydús lesz ez a Mihály napi forgatag!

Ruff Réka 4.é