Szülő-tanár bál:
február 16.
Játszóház a leendő első osztályosoknak:
február 20. 17 óra
Szóbeli felvételi a 9. osztályba:
február 21. 15 óra
Ifjúsági hangverseny:
február 25. 13:30
Meghallgatás az ének-zene és a dráma tagozatra jelentkezőknek:
március 4-5. 14:30-17:30
Fogadóóra a felső tagozaton:
március 5. 17 óra
Társaséneklési verseny:
március 6.
Szóbeli pótfelvételi a 9. osztályba:
március 7. 15 óra

2016 - 2017 tanév

A gimnazista színházbérlet harmadik előadása

a nok iskolajaÁprilis 25-én, kedd este a budapesti Katona József Színházban jártunk, ahol megtekintettük bérletünk harmadik előadását. Ez alkalommal Molière A nők iskolája című darabját láttuk, mellyel a szerző drámaírói pályájának első átütő sikerét aratta 1662-ben. Mivel a dráma középpontjában az idős férfi és a fiatal nő kapcsolata áll, sokan úgy gondolják, hogy Molière saját féltékenységét és megcsalatásait írta meg a darabban.

A színrevitelben és a színészi játékban természetesen ez alkalommal sem kellett csalódnunk. A diákok és kísérő tanáraik körében egyaránt tetszést aratott Máté Gábor, Jordán Adél vagy Tasnádi Bence játéka, de a darab többi szereplője is emlékezetes alakítást nyújtott.