Szülő-tanár bál:
február 16.
Játszóház a leendő első osztályosoknak:
február 20. 17 óra
Szóbeli felvételi a 9. osztályba:
február 21. 15 óra
Ifjúsági hangverseny:
február 25. 13:30
Meghallgatás az ének-zene és a dráma tagozatra jelentkezőknek:
március 4-5. 14:30-17:30
Fogadóóra a felső tagozaton:
március 5. 17 óra
Társaséneklési verseny:
március 6.
Szóbeli pótfelvételi a 9. osztályba:
március 7. 15 óra

2016 - 2017 tanév

Hangverseny Kodály Zoltán emlékére

Kodaly Emlekev megnyito 0191Március 6-án iskolánk kórusai is felléptek a Vörösmarty Színházban megrendezett, nagy sikerű gálán. A különleges rendezvényen a világhírű zeneszerző-zenetudós halálának 50. és születésének 135. évfordulója alkalmából csendültek fel jól ismert művei a város énekkarainak és zenekarának előadásában. A hangversenyen a Kicsinyek Kórusa, a Bárdos Lajos Gyermekkar, a Kodály Zoltán Gimnázium Lánykara, valamint gimnáziumunk és a Teleki Blanka Gimnázium egyesített fiúkara képviselte iskolánkat. Nagy örömünkre szolgált, hogy a városi emlékhangversenyen számos kórusmű megszólaltatásával tiszteleghettünk iskolánk névadója, Kodály Zoltán emléke előtt.

Képek                Videók

Március 6-án iskolánk kórusai is felléptek a Vörösmarty Színházban megrendezett, nagy sikerű gálán. A különleges rendezvényen a világhírű zeneszerző-zenetudós halálának 50. és születésének 135. évfordulója alkalmából csendültek fel jól ismert művei a város énekkarainak és zenekarának előadásában. A hangversenyen a Kicsinyek Kórusa (karnagyuk: Wagnerné Ughy Tünde), a Bárdos Lajos Gyermekkar (karnagyuk: Kneifel Imre), a Kodály Zoltán Gimnázium Lánykara (karnagyuk: Feke Mariann), valamint gimnáziumunk és a Teleki Blanka Gimnázium egyesített fiúkara (karnagyuk: Auth Ágnes) képviselte iskolánkat.

A kórusmuzsikát Kodály Zoltán csabdi és mányi gyűjtéséből származó népzene és néptánc követte. A népdalokat a Tilinkó Együttes szólaltatta meg, a táncosok között pedig iskolánk tanárai (Kneifelné Laczkó Krisztina, Cserta Gábor és Molnár Gábor) is felléptek. Az emlékhangverseny második felében Kodály egyik legjelentősebb kompozícióját, a Psalmus Hungaricus című oratórikus művét hallhatta a közönség. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekart és a város énekkaraiból álló összkart (melyben a Bárdos Lajos Gyermekkar is fellépett) Drahos Béla vezényelte.