Nálunk nincs tanítás:
december 18.
Karácsonyi hangverseny:
december 19. 18:30
Projektnap az általános iskolában:
december 20.
Téli szünet utáni első tanítási nap:
2019. január 3.
Közös középiskolai írásbeli felvételi:
január 19. 10 óra
Első félév vége:
január 25.

2016 - 2017 tanév

Gimnáziumi kirándulás a Kodály Zoltán Emlékmúzeumban

museum bejaratnalDecember 15-én, a Kodály Zoltán születésnapját megelőző napon a gimnázium osztályai tanulmányi kiránduláson látogatták meg a budapesti Kodály Zoltán Emlékmúzeumot, a Szent István-bazilikát és a Hősök terét. Advent lévén nem maradhatott ki a karácsonyi vásár megtekintése sem.

Kodály 1924 októberétől haláláig, 1967 márciusáig lakott a nevét viselő Köröndön található házban. Diákjaink a ma múzeumként látogatható lakásban a hosszú művészpálya emlékei - a szobrok, a jeles külföldi bemutatók plakátjai, a legközelebbi családtagok és pályatársak fényképei - segítségével ismerkedhettek meg a magánember és a zenepedagógus Kodály életével.

A budapesti tanulmányi kirándulást a Hősök terén tett rövid történelmi séta, valamint a Szent István Bazilika és a Szent Jobb megtekintése keretezte. A bazilikában – kihasználva a templom remek akusztikáját – gimnazistáink lánykara és vegyeskara örömmel énekelt el néhány kórusművet. A tartalmas kirándulás végén arra is jutott idő, hogy a fiatalok nézelődhessenek a budapesti karácsonyi vásárban.