Csibebuli:
október 19. 16-19 óra
Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap:
október 26.
Az őszi szünet utáni első tanítási nap:
november 5.
A Bolyai-verseny körzeti fordulója:
november 9. 14:30

2016 - 2017 tanév

Csillagok nyomában

csillagok nyomaban 00005Az október végén, három civil szervezet által megrendezett Csillagok nyomában elnevezésű éjszakai túrán a 6.é osztály csapata (Péter Janka, Péter Sára, Vajay-Horváth Anna, Ács Marcell Imre, Imolai Dávod és Karácsony Gábor) vett részt. A gyerekek a túra állomásain megismerkedtek a távcsővel és az égbolt rejtelmeivel, az éjszakai állatokkal, Földünk történetével, a Naprendszer bolygóival, a környezet- és természetvédelem aktuális problémáival, és még a színképelemzést is kipróbálhatták – mindezt játékos formában, érdekes feladatok megoldásán keresztül. Az izgalmas próbatételek után a csapatnak igencsak jólesett a zsíros kenyér és a forró tea. Biztosan ott lesznek a jövő évi, jubileumi túrán is.