Szülő-tanár bál:
február 16.
Játszóház a leendő első osztályosoknak:
február 20. 17 óra
Szóbeli felvételi a 9. osztályba:
február 21. 15 óra
Ifjúsági hangverseny:
február 25. 13:30
Meghallgatás az ének-zene és a dráma tagozatra jelentkezőknek:
március 4-5. 14:30-17:30
Fogadóóra a felső tagozaton:
március 5. 17 óra
Társaséneklési verseny:
március 6.
Szóbeli pótfelvételi a 9. osztályba:
március 7. 15 óra

2016 - 2017 tanév

Csillagok nyomában

csillagok nyomaban 00005Az október végén, három civil szervezet által megrendezett Csillagok nyomában elnevezésű éjszakai túrán a 6.é osztály csapata (Péter Janka, Péter Sára, Vajay-Horváth Anna, Ács Marcell Imre, Imolai Dávod és Karácsony Gábor) vett részt. A gyerekek a túra állomásain megismerkedtek a távcsővel és az égbolt rejtelmeivel, az éjszakai állatokkal, Földünk történetével, a Naprendszer bolygóival, a környezet- és természetvédelem aktuális problémáival, és még a színképelemzést is kipróbálhatták – mindezt játékos formában, érdekes feladatok megoldásán keresztül. Az izgalmas próbatételek után a csapatnak igencsak jólesett a zsíros kenyér és a forró tea. Biztosan ott lesznek a jövő évi, jubileumi túrán is.