Szülő-tanár bál:
február 16.
Játszóház a leendő első osztályosoknak:
február 20. 17 óra
Szóbeli felvételi a 9. osztályba:
február 21. 15 óra
Ifjúsági hangverseny:
február 25. 13:30
Meghallgatás az ének-zene és a dráma tagozatra jelentkezőknek:
március 4-5. 14:30-17:30
Fogadóóra a felső tagozaton:
március 5. 17 óra
Társaséneklési verseny:
március 6.
Szóbeli pótfelvételi a 9. osztályba:
március 7. 15 óra

2016 - 2017 tanév

Hetedikeseink a hetedik honvédfesztiválon

Az István Király Általános Iskola által hetedik alkalommal megrendezett honvédelmi versenyen iskolánkat a 7.a osztály csapata (Horváth Zsófia, Kiss Barbara, Marócsik Marcell és Tóth Kálmán Csongor) képviselte hősiesen. A simogató őszi napsütésben a tizenöt állomás mindegyikén öt-öt perc állt a felsős csapatok rendelkezésére, hogy leküzdjék az akadályokat. Ezek között volt honvédelmi totó, elsősegély-nyújtási ismeret, klasszikus katonai feladat (kézigránátdobás, fegyverszerelés, tárazás), de ügyességi és csapatépítő feladat is, mint például az aknamentesítés vagy a sátorvasépítés. A vetélkedőn így nemcsak az erőnlét, a fizikai állóképesség és a gyorsaság kapott szerepet, hanem a csapategység is. Reméljük, jövőre is ott lehetünk ezen a versenyen.