Nyári ügyeleti napok:
szeptember 3. 8 óra

2016 - 2017 tanév

Hetedikeseink a hetedik honvédfesztiválon

Az István Király Általános Iskola által hetedik alkalommal megrendezett honvédelmi versenyen iskolánkat a 7.a osztály csapata (Horváth Zsófia, Kiss Barbara, Marócsik Marcell és Tóth Kálmán Csongor) képviselte hősiesen. A simogató őszi napsütésben a tizenöt állomás mindegyikén öt-öt perc állt a felsős csapatok rendelkezésére, hogy leküzdjék az akadályokat. Ezek között volt honvédelmi totó, elsősegély-nyújtási ismeret, klasszikus katonai feladat (kézigránátdobás, fegyverszerelés, tárazás), de ügyességi és csapatépítő feladat is, mint például az aknamentesítés vagy a sátorvasépítés. A vetélkedőn így nemcsak az erőnlét, a fizikai állóképesség és a gyorsaság kapott szerepet, hanem a csapategység is. Reméljük, jövőre is ott lehetünk ezen a versenyen.