A 8. évfolyam ballagása:
június 15. 10 óra
Tanévzáró ünnepély:
június 21. 17 óra
Beiratkozás a 9. osztályba:
június 22. 9-11 óra

2016 - 2017 tanév

Szüreti mulatság

Szeptember 23-án tartottuk meg iskolánk alsó tagozata számára a hagyományos szüreti délutánunkat.
Az időjárás ismét kegyes volt hozzánk. Ragyogó napsütés, cirógató meleg és 200 kisdiák köszöntötte a Tilinkó zenekart, akik a régi szüret hangulatát idéző muzsikával örvendeztettek meg bennünket. Zengett a Béres legény, az Érik a szőlő, a Hull a szilva a fáról, amit legnagyobb örömünkre a gyermekek is teli torokkal énekeltek. A rövid koncertet nyúlfarknyi táncház követte, hogy aztán a nebulók sorra kipróbálhassák az udvaron sorakozó népi sportos játékokat. A tantermekben kézműves műhelyeket rendeztünk be. Az ügyes kis kezek agyagból és papírból színes faleveleket készítettek, papírsárkányt reptettek és virágcsokrot kötöttek.
Aki a munkában elfáradt, őszi gyümölcsök, ivólevek kóstolásával frissíthette fel magát. A legkitartóbbak pedig még a szőlődarálást, - préselést is kipróbálhatták, melynek édes „jutalma” a zamatos, ízletes must volt.