Események

Tavaszi szünet:
április 9-14.

Iskolai közösségi szolgálat

Elballagott a 12. osztály

Április 30-án, szombaton elballagtak iskolánk rangidősei, a tizenkettedikes diákok. A nap 9 órakor kezdődött a Városház téren a központi ballagási ünnepséggel. Eközben iskolatársaik reggel óta készültek a ballagók fogadására, virágdíszbe öltöztetve a gimnázium termeit és udvarát. A fiatalok énekszóval érkeztek iskolájukba, ahol az utolsó osztályfőnöki órát követően 11 órakor kezdődött az itteni ünnepség. 

Képek

A végzősök nevében Gubián Dániel a következő búcsúbeszédet mondta:

Tisztelt Vendégeink, Tanáraink és Diáktársaink!

„Az akadály az a rémisztő dolog, amit akkor látunk, ha levesszük a szemünket a célról.” Henry Ford mondata találó mostani élethelyzetünkre, akadályként tornyosul előttünk az érettségi, sokan leküzdhetetlennek ítéljük. Segítségünkre viszont az lehet, ha tudjuk, miért ez az erőfeszítés, mi célért vállaljuk ennek minden terhét, nehézségét. Sokunkban már felvázolódtak jövendő életünknek körvonalai. Fiatalságunk ifjonti ábrándjai nem ismernek határokat. Realitásérzékünk időnként figyelmeztet minket, hogy kanyargós út vár még ránk. Látjuk magunkat orvosként, jogászként, történészként és van, aki csillagászként képzeli el magát a jövőben és van olyan osztálytársunk, aki katonai fegyverműszerész karriert dédelget magában. Kell-e ennél erősebb érv annak igazolásául, hogy mennyire sokszínű osztályközösség búcsúzik iskolánktól. Úgy érezzük, személyiségünk alakulásához hozzájárult a minket felnevelő közösségünk, gimnáziumunk. Elsősorban megtapasztalhattuk, hogy az ének és a zene mennyire formált minket. Közösséget teremtett, élményt adott, megtanított egymásra figyelni. Voltak olyan kórustalálkozók, ahonnan elsősorban a jó hangulatú fellépések maradtak meg emlékeinkben. Itt eszünkbe jutnak Galánta és környéki fellépéseink, ahol élveztük a felvidéki magyarok vendégszeretetét, és érezhettük, hogy jó ügyet szolgálunk. Tudásunk legjavát kellett adnunk, hogy iskolánk hírnevét öregbítsük az olyan rendezvényeken, mint az Éneklő Ifjúság, az Olasz Fesztivál és a Helikoni Ünnepségek. Hosszan sorolhatnánk fellépéseinket gimnáziumi éveink alatt, de búcsúbeszédem lehetőségeit ez meghaladná. Soha nem felejthető élményeket szereztünk színházlátogatásaink és kulturális kirándulásaink során. Megemlíthetem a pécsi Országos Színházi Találkozón töltött három napunkat, a budapesti Katona József és a Nemzeti Színház emlékezetes előadásait, az Operaházban tett látogatásainkat és a Művészetek Palotájában élvezett balett előadásokat. Minden évben visszatérő élményünk volt a karácsonyi koncertünk, az Október 23-i Bem téri szereplésünk, amit mindig összekötöttünk kellemes budapesti kirándulásokkal. Iskolai hagyománnyá válik, hogy az Összetartozás Napján meglátogatjuk a határon túl élő magyarokat. A tavalyi szabadkai kirándulásunk után most Eszékre készülünk. Osztálykirándulásaink közül kiemelem Bécsben tett látogatásunkat, ahol lenyűgözött minket a császárváros pompája, a Burg gazdag kiállításai, az István-dóm szépsége, a Kapucinus kripta ünnepélyessége. Az Olasz Fesztiválok sorából kiemelkedik szegedi élményünk, ahol a három nap alatt kissé a várossal is megismerkedhettünk, sikeresen szerepelt osztályunk kamarakórusa, s pályázatainkkal országos első, második helyezéseket értünk el. A múlt hétvége Keszthelyen telt, ahol nem csak arany minősítést kaptunk, hanem két különdíjjal is elismerték vegyeskarunk szereplését. Ez a keszthelyi hétvége szép zárása elmúlt négy évünknek. Azt hiszem, hogy a jeles napok sorolásából ennyi elég. Iskolai életünkben több volt a hétköznap. E napokon dolgoztunk közösen, írtuk dolgozatainkat, éltük sikereinket és kudarcainkat. Közösségé értünk. Szellemiségünk katalizátorai voltak tanáraink, kik hibáinkat legtöbbször tolerálták, erényeinket elismerték, jó szándékkal és szertetettel fordultak hozzánk. Őrizünk szép emlékeket, Inci néniről, Tivadar tanár úrról, Imre bácsiról, Rita néniről, Szabolcs tanár úrról. Különböző egyéniségek, de abban nagyon hasonlóak, hogy a legjobbat akarták nekünk. Pótolhatatlan támaszainkként köszönjük meg szüleinknek szeretetüket, kitartásukat, támogatásukat, és azt, hogy bíznak bennünk. Igyekszünk megfelelni ennek a bizalomnak, és életünkkel igazolni, hogy érdemesek voltunk erre a figyelemre. És most búcsúznunk kell. Azt reméljük, valamiként itt maradunk. Gondolatainkban vissza-visszatérünk. Újra látjuk Szenderei Dóri szelíd mosolyát, a kártyacsatát vívó Mátét és Marcit, a népi táncos katonánkat, Norbit, kamarakórusunkat vezénylő Lillát, a világbajnok sportolónkat, Dávidot, az éppen ötösre felelő Zsófit, Dorgai tanár úr vadlibáját, Vivit, Szabolcs tanár úr szóvicceinek értőjét, Brigit, az osztály 10/10-ét, Gabit, a leghangosabb véleményalkotót, Sonját, a két Adrient, csengő hangú szopránjainkat, az osztály álomlovagját, Mikit. Emlékeinkben mindig ott él az osztály virágszála, Csenge, a minket énekeivel megríkató Marika, Putyin titkárnője, Rebeka, az időnként velünk levő Petra és Ákos, az osztály szkeptikus népi táncosa, Barbi. Ugye én is ott élek emlékeitekben, mint az osztály elnök-miniszterelnök-admirális-generálisa és az én First Lady-m, Sziszi.
Már csak az utolsó feladatok vannak hátra, a hétfőn kezdődő írásbeli érettségi, és a júniusban lezajló szóbeli. Aztán ott a bankett, utolsó ölelésre, nagy beszélgetésekre. Mit tanácsolhatnék most mindnyájunknak, ami egy életre elegendő bíztatást jelentene. „Nem a tudásban van a boldogág, hanem a tudás megszerzésében.” Edgar Allan Poe bölcsessége végigkísérheti életünket, megtartó erőként velünk lehet mindig.

Szülők, rokonok, ismerősök, valamint tanáraik és diáktársaik búcsúztatták a tizenkettedikeseket.
Sikeres érettségi vizsgákat kívánunk végzőseinknek!

Tehetségpont

 tehetsegpont

Alapítvány

Kérjük, támogassák iskolánk alapítványát!

Az alapítvány adószáma:
 
19095279-1-07
 
Az alapítvány számlaszáma:

10200232-29373752

Ezekkel az adományokkal Önök is segíteni tudják diákjaink tanulmányi versenyeken és  kórusfesztiválokon való részvételét; oktatási eszközök, bútorok vásárlását; erdei iskolák és nyári táborok szervezését. 

Határtalanul

hatartalanul

szfvar logo

.