Csibebuli:
október 19. 16-19 óra
Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap:
október 26.
Az őszi szünet utáni első tanítási nap:
november 5.
A Bolyai-verseny körzeti fordulója:
november 9. 14:30

Gimnáziumunk felvidéki vendégszereplése, 2016. március 14-15.

2016. március 14-én reggel indultunk a Felvidékre, hogy együtt ünnepeljük az ott élő magyarokkal nemzeti ünnepünket. Idei vendégszereplésünk két napos volt. A két nap során művelődési házakban, illetve szabadtéri koszorúzási ünnepségeken léptünk fel iskolánk vegyeskarával, táncosaival és versmondóival. Segítségünkre csatlakozott hozzánk Bartalus Otmár tanár úr, aki felvidéki kalauzunk volt. Fellépéseinkkel Zsigárdon, Hidaskürtön, Galántán és Pereden köszöntöttük a nemzeti ünnepet.

A következő darabokból állítottuk össze Felvidéki utunk műsorát:
- Lánykari művek:
o Bárdos Lajos: A márciusi ifjak
o Bárdos Lajos: Kossuth toborzója
- Férfikari művek
o Erkel Ferenc: Éljen a haza
- Vegyeskari művek, melyek a misén és az istentiszteleten hangzottak el:
o Kodály - Berzsenyi: A magyarokhoz
o Bárdos Lajos: Kossuth Lajos táborában
- Petőfi Sándor: A szabadsághoz
- Petőfi Sándor: A gyáva faj, a törpe lelkek
- Vasvári verbunkos
A két nap sok élményt és feladatot adott. A fellépések természetesen komoly figyelmet, fegyelmet követeltek diákjainktól. Tanulóink tisztában voltak azzal, hogy az ünnepi alkalmakon hazájukat képviselik, a figyelem középpontjában állnak, s a vendéglátók várakozással tekintenek rájuk. Reméljük, hogy arra is tudtak figyelni tanítványaink, hogy mi hangzik el az ünnepi beszédekben, fel tudtak fedezni különbséget a határon túliak és az itthoni megemlékezések hangvételében, történelemszemléletében. A látogatásnak köszönhetően újra megfogalmazódott bennünk, hogy az anyanyelv ápolásában, a történelmi hagyományokban, a művészeti értékek megismerésében és megbecsülésében lehetnek közös feladataink.
Idén is köszönetet mondunk a Rákóczi Szövetségnek, aki támogatta a diákutazási program keretében felvidéki utunkat.