Események

Fogadóóra:
november 19. 17 óra
Gimnazisták színházlátogatása a budapesti Katona József Színházban:
november 21.
Mikulásváró zenés játszóház leendő elsősöknek:
november 27. 17 óra
Városi szépkiejtési verseny:
november 29. 14 óra
Adventi hangverseny a Lánykar közreműködésével a ciszterci templomban:
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 2.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 7.
Megyei szépkiejtési verseny:
december 13. 14 óra
Gimnazista kirándulás Bécsújhelyre:
december 13.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 14.
Kodály születésnapi koncert a Zeneakadémián gimnáziumunk részvételével:
december 16.
Kodály Zoltán Napok:
december 16-20.
Karácsonyi vásár:
december 16. 14-16 óra
Projektnap:
december 18.
Karácsonyi hangverseny:
december 19. 18 óra, Felsővárosi templom
Téli szünet:
december 23- 2020. január 3.

Iskolai közösségi szolgálat

Programok

Gimnáziumunk felvidéki vendégszereplése, 2016. március 14-15.

2016. március 14-én reggel indultunk a Felvidékre, hogy együtt ünnepeljük az ott élő magyarokkal nemzeti ünnepünket. Idei vendégszereplésünk két napos volt. A két nap során művelődési házakban, illetve szabadtéri koszorúzási ünnepségeken léptünk fel iskolánk vegyeskarával, táncosaival és versmondóival. Segítségünkre csatlakozott hozzánk Bartalus Otmár tanár úr, aki felvidéki kalauzunk volt. Fellépéseinkkel Zsigárdon, Hidaskürtön, Galántán és Pereden köszöntöttük a nemzeti ünnepet.

Képek

A következő darabokból állítottuk össze Felvidéki utunk műsorát:
- Lánykari művek:
o Bárdos Lajos: A márciusi ifjak
o Bárdos Lajos: Kossuth toborzója
- Férfikari művek
o Erkel Ferenc: Éljen a haza
- Vegyeskari művek, melyek a misén és az istentiszteleten hangzottak el:
o Kodály - Berzsenyi: A magyarokhoz
o Bárdos Lajos: Kossuth Lajos táborában
- Petőfi Sándor: A szabadsághoz
- Petőfi Sándor: A gyáva faj, a törpe lelkek
- Vasvári verbunkos
A két nap sok élményt és feladatot adott. A fellépések természetesen komoly figyelmet, fegyelmet követeltek diákjainktól. Tanulóink tisztában voltak azzal, hogy az ünnepi alkalmakon hazájukat képviselik, a figyelem középpontjában állnak, s a vendéglátók várakozással tekintenek rájuk. Reméljük, hogy arra is tudtak figyelni tanítványaink, hogy mi hangzik el az ünnepi beszédekben, fel tudtak fedezni különbséget a határon túliak és az itthoni megemlékezések hangvételében, történelemszemléletében. A látogatásnak köszönhetően újra megfogalmazódott bennünk, hogy az anyanyelv ápolásában, a történelmi hagyományokban, a művészeti értékek megismerésében és megbecsülésében lehetnek közös feladataink.
Idén is köszönetet mondunk a Rákóczi Szövetségnek, aki támogatta a diákutazási program keretében felvidéki utunkat.

Iskolanyitogató

iskolanyitogato 0001

Tehetségpont

 tehetsegpont

Alapítvány

Kérjük, támogassák iskolánk alapítványát!

Az alapítvány adószáma:
 
19095279-1-07
 
Az alapítvány számlaszáma:

10200232-29373752

Ezekkel az adományokkal Önök is segíteni tudják diákjaink tanulmányi versenyeken és  kórusfesztiválokon való részvételét; oktatási eszközök, bútorok vásárlását; erdei iskolák és nyári táborok szervezését. 

Határtalanul

hatartalanul

szfvar logo

.