Csibebuli:
október 19.
Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap:
október 26.

A gimnazista színházbérlet negyedik előadása

2016. március 23-án a Katona József Színházban jártunk. Bérletünk negyedik előadásaként Pintér Béla A bajnok című darabját tekintettük meg.
Az író-rendező Giacomo Puccini műveinek felhasználásával alkotta meg színpadi művét. A darabban megjelenített történet Puccini A köpeny című operájának szövegkönyvét helyezi jelen korunkba. Ennek megfelelően Pintér Béla mind a karaktereket, mind a helyszínt megváltoztatta, illetve a darab nyelvezetét is napjainkhoz igazította. Az előzetes foglalkozás során Végh Ildikó arra hívta fel diákjaink figyelmét, hogy a fennkölt zene és a profán tartalom kontrasztja állandó humorforrást jelent.

Bár valóban innovatív és érdekes előadást láthattunk, és a művel foglalkozó kritikák is egyöntetűen pozitív véleményt fogalmaztak meg, mi mégis némi csalódást éreztünk a darab megtekintése után. Nem tartjuk ugyanis szerencsésnek, ha aktuálpolitikai kérdések határoznak meg egy színpadi művet. Ezzel nem azt kérdőjelezzük meg, hogy a színház állást foglalhat-e napjaink társadalmi és politikai kérdéseiben, ugyanakkor elvárható, hogy ne csupán ez a szándék hívjon életre egy darabot. Sajnos mi ez utóbbit éreztük.
Bár a társulat kitűnő színészeit láthattuk a színpadon, játékukat erőteljesen befolyásolta, hogy tulajdonképpen operaénekesként kellett helytállniuk a darabban. Erőfeszítésük tiszteletre méltó, de a létrejött művészi értékkel ez mégsem állt arányban.