Események

Fogadóóra:
november 19. 17 óra
Gimnazisták színházlátogatása a budapesti Katona József Színházban:
november 21.
Mikulásváró zenés játszóház leendő elsősöknek:
november 27. 17 óra
Városi szépkiejtési verseny:
november 29. 14 óra
Adventi hangverseny a Lánykar közreműködésével a ciszterci templomban:
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 2.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 7.
Megyei szépkiejtési verseny:
december 13. 14 óra
Gimnazista kirándulás Bécsújhelyre:
december 13.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 14.
Kodály születésnapi koncert a Zeneakadémián gimnáziumunk részvételével:
december 16.
Kodály Zoltán Napok:
december 16-20.
Karácsonyi vásár:
december 16. 14-16 óra
Projektnap:
december 18.
Karácsonyi hangverseny:
december 19. 18 óra, Felsővárosi templom
Téli szünet:
december 23- 2020. január 3.

Iskolai közösségi szolgálat

Programok

A gimnazista színházbérlet negyedik előadása

 2016. március 23-án a Katona József Színházban jártunk. Bérletünk negyedik előadásaként Pintér Béla A bajnok című darabját tekintettük meg.
Az író-rendező Giacomo Puccini műveinek felhasználásával alkotta meg színpadi művét. A darabban megjelenített történet Puccini A köpeny című operájának szövegkönyvét helyezi jelen korunkba. Ennek megfelelően Pintér Béla mind a karaktereket, mind a helyszínt megváltoztatta, illetve a darab nyelvezetét is napjainkhoz igazította. Az előzetes foglalkozás során Végh Ildikó arra hívta fel diákjaink figyelmét, hogy a fennkölt zene és a profán tartalom kontrasztja állandó humorforrást jelent.

Bár valóban innovatív és érdekes előadást láthattunk, és a művel foglalkozó kritikák is egyöntetűen pozitív véleményt fogalmaztak meg, mi mégis némi csalódást éreztünk a darab megtekintése után. Nem tartjuk ugyanis szerencsésnek, ha aktuálpolitikai kérdések határoznak meg egy színpadi művet. Ezzel nem azt kérdőjelezzük meg, hogy a színház állást foglalhat-e napjaink társadalmi és politikai kérdéseiben, ugyanakkor elvárható, hogy ne csupán ez a szándék hívjon életre egy darabot. Sajnos mi ez utóbbit éreztük.
Bár a társulat kitűnő színészeit láthattuk a színpadon, játékukat erőteljesen befolyásolta, hogy tulajdonképpen operaénekesként kellett helytállniuk a darabban. Erőfeszítésük tiszteletre méltó, de a létrejött művészi értékkel ez mégsem állt arányban.

Iskolanyitogató

iskolanyitogato 0001

Tehetségpont

 tehetsegpont

Alapítvány

Kérjük, támogassák iskolánk alapítványát!

Az alapítvány adószáma:
 
19095279-1-07
 
Az alapítvány számlaszáma:

10200232-29373752

Ezekkel az adományokkal Önök is segíteni tudják diákjaink tanulmányi versenyeken és  kórusfesztiválokon való részvételét; oktatási eszközök, bútorok vásárlását; erdei iskolák és nyári táborok szervezését. 

Határtalanul

hatartalanul

szfvar logo

.