A 8. évfolyam ballagása:
június 15. 10 óra
Tanévzáró ünnepély:
június 21. 17 óra
Beiratkozás a 9. osztályba:
június 22. 9-11 óra

A gimnázium szép sikere a Helikon Ünnepségeken

A Helikoni Ünnepségek nagy hagyományokkal rendelkező, kétévente megrendezésre kerülő keszthelyi, kulturális seregszemle. 18 művészeti kategóriában, szakértő zsűri előtt méri össze tudását a dunántúli középiskolás korosztály. A rendezvény legfőbb célja, hogy lehetőséget teremtsen a középiskolás diákok számára tehetségük bemutatására a különböző művészeti ágakban.
Az idei éveben április 21-23-án került megrendezésre a kulturális rendezvény. Régi hagyomány, hogy iskolánk is részt vesz a Helikoni Ünnepségeken. Az elmúlt években a Pausa Kamarakórus, az idén pedig a gimnázium vegyeskara képviselte intézményünket.

A vegyeskari kategória versenyére pénteken került sor. Iskolánk diákjai utolsóként, 18 órakor léptek színpadra. Színes műsoruk a következő művekből állt:

Kodály Zoltán: Horatii Carmen
Bárdos Lajos: Széles a Duna
Karai József: Adok néked egy almát
G. Gastoldi: Vezzosette ninfe
Palestrina: Kyrie
Go tell it on the mountains (néger spirituálé)

A gimnázium kórusának műsorát a közönség és a szakmai zsűri egyöntetű elismeréssel fogadta. Diákjaink a rangos versenyről arany minősítéssel járó oklevéllel tértek haza. Sikerüket további két elismerés koronázta meg. A zsűri különdíjban részesítette a kórust a Bárdos mű előadásáért, a KÓTA pedig művészi előadásmódjukat díjazta különdíjával.

Gratulálunk gimnáziumunk kórusának és karnagyának, Kneifel Imre igazgató úrnak!