Események

Fogadóóra a gimnáziumban:
március 19. 17 óra
Tanítás nélküli munkanap- nevelési értekezlet:
március 28.
Tavaszi szünet:
március 29-április 3..
Papírgyűjtés:
április 9-13.
Vers-és prózamondó verseny a felső tagozatosok számára:
április 11. 14:30
Szülői szervezeti értekezlet:
április 11. 17 óra
A 6. évfolyam tavaszi terepgyakorlata:
április 20.
Munkanap áthelyezés május 26-ára:
április 21.
Fogadóóra a felső tagozaton:
április 24. 17 óra
Munkaszüneti nap:
április 30.
A 12. évfolyam ballagása:
május 5. 11 óra

Iskolanyitogató

iskolanyitogato 2017

Iskolai étkezés

Iskolai közösségi szolgálat

A gimnázium szép sikere a Helikon Ünnepségeken

 A Helikoni Ünnepségek nagy hagyományokkal rendelkező, kétévente megrendezésre kerülő keszthelyi, kulturális seregszemle. 18 művészeti kategóriában, szakértő zsűri előtt méri össze tudását a dunántúli középiskolás korosztály. A rendezvény legfőbb célja, hogy lehetőséget teremtsen a középiskolás diákok számára tehetségük bemutatására a különböző művészeti ágakban.
Az idei éveben április 21-23-án került megrendezésre a kulturális rendezvény. Régi hagyomány, hogy iskolánk is részt vesz a Helikoni Ünnepségeken. Az elmúlt években a Pausa Kamarakórus, az idén pedig a gimnázium vegyeskara képviselte intézményünket.

A vegyeskari kategória versenyére pénteken került sor. Iskolánk diákjai utolsóként, 18 órakor léptek színpadra. Színes műsoruk a következő művekből állt:

Kodály Zoltán: Horatii Carmen
Bárdos Lajos: Széles a Duna
Karai József: Adok néked egy almát
G. Gastoldi: Vezzosette ninfe
Palestrina: Kyrie
Go tell it on the mountains (néger spirituálé)

A gimnázium kórusának műsorát a közönség és a szakmai zsűri egyöntetű elismeréssel fogadta. Diákjaink a rangos versenyről arany minősítéssel járó oklevéllel tértek haza. Sikerüket további két elismerés koronázta meg. A zsűri különdíjban részesítette a kórust a Bárdos mű előadásáért, a KÓTA pedig művészi előadásmódjukat díjazta különdíjával.

Gratulálunk gimnáziumunk kórusának és karnagyának, Kneifel Imre igazgató úrnak!

E-napló

Alapítvány

Kérjük, támogassák iskolánk alapítványát!

Az alapítvány adószáma:
 
19095279-1-07
 
Az alapítvány számlaszáma:

10200232-29373752

Ezekkel az adományokkal Önök is segíteni tudják diákjaink tanulmányi versenyeken és  kórusfesztiválokon való részvételét; oktatási eszközök, bútorok vásárlását; erdei iskolák és nyári táborok szervezését. 

Határtalanul

hatartalanul

szfvar logo

Tehetségpont

 

.