Papírgyűjtés:
szeptember 19. csütörtök, 7:00 - 15:30 óra
szeptember 20. péntek, 7:00 - 13:30 óra

Városunk az Árpád-korban

Negyedszerre rendeztük meg történelemversenyünket a felső tagozatosok számára. Most Székesfehérvár Árpád-kori történetét választottuk témául. A csapatoknak előzetesen el kellett készíteniük valamelyik koronázási jelvényünket, melyeket kiállítottunk iskolánk aulájában. A vetélkedő első fordulójában a Romkertet tekintettük meg, ahol a Nagyboldogasszony-bazilikáról tudtunk meg minden fontosat egy kiváló idegenvezető segítségével. Majd az Egyházmegyei Múzeumban vettünk részt egy igen érdekes foglalkozáson és kincskereső játékon. Az iskolai fordulóban az öszegyűjtött ismereteket kellett a gyerekeknek feleleveníteni. Nagy örömünkre 17 csapatnak szurkolhattunk. Köszönjük a részvételeteket, reméljük, jövőre is találkozunk veletek a vetélkedőn.
Eredmények              Múzeumlátogatás                Iskolai forduló