Nálunk nincs tanítás:
december 18.
Karácsonyi hangverseny:
december 19. 18:30
Projektnap az általános iskolában:
december 20.
Téli szünet utáni első tanítási nap:
2019. január 3.
Közös középiskolai írásbeli felvételi:
január 19. 10 óra
Első félév vége:
január 25.

Városunk az Árpád-korban

Negyedszerre rendeztük meg történelemversenyünket a felső tagozatosok számára. Most Székesfehérvár Árpád-kori történetét választottuk témául. A csapatoknak előzetesen el kellett készíteniük valamelyik koronázási jelvényünket, melyeket kiállítottunk iskolánk aulájában. A vetélkedő első fordulójában a Romkertet tekintettük meg, ahol a Nagyboldogasszony-bazilikáról tudtunk meg minden fontosat egy kiváló idegenvezető segítségével. Majd az Egyházmegyei Múzeumban vettünk részt egy igen érdekes foglalkozáson és kincskereső játékon. Az iskolai fordulóban az öszegyűjtött ismereteket kellett a gyerekeknek feleleveníteni. Nagy örömünkre 17 csapatnak szurkolhattunk. Köszönjük a részvételeteket, reméljük, jövőre is találkozunk veletek a vetélkedőn.
Eredmények              Múzeumlátogatás                Iskolai forduló