Események

Fogadóóra:
november 19. 17 óra
Gimnazisták színházlátogatása a budapesti Katona József Színházban:
november 21.
Mikulásváró zenés játszóház leendő elsősöknek:
november 27. 17 óra
Városi szépkiejtési verseny:
november 29. 14 óra
Adventi hangverseny a Lánykar közreműködésével a ciszterci templomban:
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 2.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 7.
Megyei szépkiejtési verseny:
december 13. 14 óra
Gimnazista kirándulás Bécsújhelyre:
december 13.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 14.
Kodály születésnapi koncert a Zeneakadémián gimnáziumunk részvételével:
december 16.
Kodály Zoltán Napok:
december 16-20.
Karácsonyi vásár:
december 16. 14-16 óra
Projektnap:
december 18.
Karácsonyi hangverseny:
december 19. 18 óra, Felsővárosi templom
Téli szünet:
december 23- 2020. január 3.

Iskolai közösségi szolgálat

Programok

A gimnazista színházbérlet harmadik előadása

A gimnazisták színházbérletének harmadik előadásaként a budapesti Katona József Színházban március 11-én Csehov Sirály című színművét tekintettük meg.
A darab bemutatója 2015. december 20-án volt. Nagy várakozás előzte meg Ascher Tamás újabb Csehov rendezését. Mi is izgalommal vártuk, hogy láthassuk a szímnűvet; olvastunk már kritikát a rendezésről, ráadásul a nagyobb diákjaink az irodalomórákon már találkoztak Csehov műveivel, köztük a Sirállyal.

Várakozásainkban nem csalódtunk. A színészek kivétel nélkül fergeteges játékkal jelenítették meg a csehovi jellemeket, közülük is leginkább az Arkagyinát alakító Fullajtár Andreát, Szorin szerepében Máté Gábort és Trigorinként Nagy Ervint említhetnénk meg.
Ascher Tamás rendezésében is érzékelhetővé vált, hogy nem cselekmény központú a mű, hanem az emberi viszonyok ábrázolása áll a darab középpontjában. Az emberiség nagy eszméi, a művészetről, a tehetségről, az élet értelméről vallott elmélkedések alkotják a színmű értelmét.
Diákjaink kulisszatitkokról, a rendezésről, a színészválogatásról és egyéb, az értelmezést megkönnyítő részletekről hallhattak az előadást megelőző beszélgetésen.

Iskolanyitogató

iskolanyitogato 0001

Tehetségpont

 tehetsegpont

Alapítvány

Kérjük, támogassák iskolánk alapítványát!

Az alapítvány adószáma:
 
19095279-1-07
 
Az alapítvány számlaszáma:

10200232-29373752

Ezekkel az adományokkal Önök is segíteni tudják diákjaink tanulmányi versenyeken és  kórusfesztiválokon való részvételét; oktatási eszközök, bútorok vásárlását; erdei iskolák és nyári táborok szervezését. 

Határtalanul

hatartalanul

szfvar logo

.