Nálunk nincs tanítás:
december 18.
Karácsonyi hangverseny:
december 19. 18:30
Projektnap az általános iskolában:
december 20.
Téli szünet utáni első tanítási nap:
2019. január 3.
Közös középiskolai írásbeli felvételi:
január 19. 10 óra
Első félév vége:
január 25.

Gimnazisták látogatása a Vörösmarty Színházban

Január 28-án a Vörösmarty Színházban járt a gimnázium 9. és 12. osztálya. Az iskola meghívást kapott a gimnáziumban tanító Kozáry Ferenc színművésztől Pintér Béla Szutyok című előadásának megtekintésére. Diákjaink a főpróba részesei lehettek a Kozák András Stúdióban.

A színművet a városi közönség részéről várakozás előzte meg, mivel közismert, hogy a szerző darabjai általában nagy visszhangot kiváltó társadalmi problémákkal foglalkozó kortárs alkotások. A darabot a budapesti Pintér Béla Társulat már évek óta nagy sikerrel játssza.
A színmű nagy hatást gyakorolt diákjainkra, hiszen a darab őszintén beszél súlyos problémákról: rasszizmusról, kirekesztésről, mélyszegénységről, kiszolgáltatottságról. A történet a szeretetlenség hatására eltorzult személyiség sorsát mutatja be.
Reméltük, hogy diákjaink érdeklődését felkelti a darab, hiszen a műben megfogalmazott jelenségeket akár nap mint nap tapasztalhatják, és a megjelenített jellemeket felismerhetik környezetükben.