Papírgyűjtés:
szeptember 19. csütörtök, 7:00 - 15:30 óra
szeptember 20. péntek, 7:00 - 13:30 óra

Gimnazisták látogatása a Vörösmarty Színházban

Január 28-án a Vörösmarty Színházban járt a gimnázium 9. és 12. osztálya. Az iskola meghívást kapott a gimnáziumban tanító Kozáry Ferenc színművésztől Pintér Béla Szutyok című előadásának megtekintésére. Diákjaink a főpróba részesei lehettek a Kozák András Stúdióban.

A színművet a városi közönség részéről várakozás előzte meg, mivel közismert, hogy a szerző darabjai általában nagy visszhangot kiváltó társadalmi problémákkal foglalkozó kortárs alkotások. A darabot a budapesti Pintér Béla Társulat már évek óta nagy sikerrel játssza.
A színmű nagy hatást gyakorolt diákjainkra, hiszen a darab őszintén beszél súlyos problémákról: rasszizmusról, kirekesztésről, mélyszegénységről, kiszolgáltatottságról. A történet a szeretetlenség hatására eltorzult személyiség sorsát mutatja be.
Reméltük, hogy diákjaink érdeklődését felkelti a darab, hiszen a műben megfogalmazott jelenségeket akár nap mint nap tapasztalhatják, és a megjelenített jellemeket felismerhetik környezetükben.