Fogadóóra:
november 19. 17 óra
Gimnazisták színházlátogatása a budapesti Katona József Színházban:
november 21.
Mikulásváró zenés játszóház leendő elsősöknek:
november 27. 17 óra
Városi szépkiejtési verseny:
november 29. 14 óra
Adventi hangverseny a Lánykar közreműködésével a ciszterci templomban:
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 2.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 7.
Megyei szépkiejtési verseny:
december 13. 14 óra
Gimnazista kirándulás Bécsújhelyre:
december 13.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 14.
Kodály születésnapi koncert a Zeneakadémián gimnáziumunk részvételével:
december 16.
Kodály Zoltán Napok:
december 16-20.
Karácsonyi vásár:
december 16. 14-16 óra
Projektnap:
december 18.
Karácsonyi hangverseny:
december 19. 18 óra, Felsővárosi templom
Téli szünet:
december 23- 2020. január 3.

Gimnazisták látogatása a Vörösmarty Színházban

Január 28-án a Vörösmarty Színházban járt a gimnázium 9. és 12. osztálya. Az iskola meghívást kapott a gimnáziumban tanító Kozáry Ferenc színművésztől Pintér Béla Szutyok című előadásának megtekintésére. Diákjaink a főpróba részesei lehettek a Kozák András Stúdióban.

A színművet a városi közönség részéről várakozás előzte meg, mivel közismert, hogy a szerző darabjai általában nagy visszhangot kiváltó társadalmi problémákkal foglalkozó kortárs alkotások. A darabot a budapesti Pintér Béla Társulat már évek óta nagy sikerrel játssza.
A színmű nagy hatást gyakorolt diákjainkra, hiszen a darab őszintén beszél súlyos problémákról: rasszizmusról, kirekesztésről, mélyszegénységről, kiszolgáltatottságról. A történet a szeretetlenség hatására eltorzult személyiség sorsát mutatja be.
Reméltük, hogy diákjaink érdeklődését felkelti a darab, hiszen a műben megfogalmazott jelenségeket akár nap mint nap tapasztalhatják, és a megjelenített jellemeket felismerhetik környezetükben.

iskolanyitogato 0001