Fogadóóra:
november 19. 17 óra
Gimnazisták színházlátogatása a budapesti Katona József Színházban:
november 21.
Mikulásváró zenés játszóház leendő elsősöknek:
november 27. 17 óra
Városi szépkiejtési verseny:
november 29. 14 óra
Adventi hangverseny a Lánykar közreműködésével a ciszterci templomban:
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 2.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 7.
Megyei szépkiejtési verseny:
december 13. 14 óra
Gimnazista kirándulás Bécsújhelyre:
december 13.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 14.
Kodály születésnapi koncert a Zeneakadémián gimnáziumunk részvételével:
december 16.
Kodály Zoltán Napok:
december 16-20.
Karácsonyi vásár:
december 16. 14-16 óra
Projektnap:
december 18.
Karácsonyi hangverseny:
december 19. 18 óra, Felsővárosi templom
Téli szünet:
december 23- 2020. január 3.

Gimnazistáinkkal az operaházban jártunk

December 2-án a budapesti Operaházban jártunk. A néhány nyolcadikos tanulóval kiegészült gimnáziumi diákok csoportja Vivaldi Farnace című operáját tekintette meg.

Az Operaház új vállalkozása, hogy minden évadban bemutatnak egy barokk operát, idén Vivaldi Magyarországon eddig még elő nem adott művére esett a választásuk. Az olykor merész rendezés, a formabontó színpadkép, a mozgalmas táncbetétek megkönnyítették az opera befogadását. Farnace szerepében a világhírű katalán kontratenort Xavier Sabatát hallhattuk, a mű további szerepeit az Operaház énekesei alakították magas művészi színvonalon. Az Operaház zenekarából létrehozott kisebb, korhű hangszereken játszó együttes karmestere a magyarországi régi zene elismert képviselője, Németh Pál volt.
Az opera megtekintése előtt diákjaink ismertetőt kaptak a mű cselekményéről, történeti hátteréről és az 1727-ben született mű fogadtatásáról, a korabeli Velence élénk zenei életében betöltött szerepéről.
Örültünk annak, hogy az egyéb, klasszikus operák mellett tanítványainkat megismertethettük a kevésbé ismert barokk operák egyikével is. Úgy gondoljuk, hogy nem csak ismeretet, hanem élményt is nyújtott számukra ez az este.

iskolanyitogato 0001