Csibebuli:
október 19. 16-19 óra
Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap:
október 26.
Az őszi szünet utáni első tanítási nap:
november 5.
A Bolyai-verseny körzeti fordulója:
november 9. 14:30

Gimnazistáinkkal az operaházban jártunk

December 2-án a budapesti Operaházban jártunk. A néhány nyolcadikos tanulóval kiegészült gimnáziumi diákok csoportja Vivaldi Farnace című operáját tekintette meg.

Az Operaház új vállalkozása, hogy minden évadban bemutatnak egy barokk operát, idén Vivaldi Magyarországon eddig még elő nem adott művére esett a választásuk. Az olykor merész rendezés, a formabontó színpadkép, a mozgalmas táncbetétek megkönnyítették az opera befogadását. Farnace szerepében a világhírű katalán kontratenort Xavier Sabatát hallhattuk, a mű további szerepeit az Operaház énekesei alakították magas művészi színvonalon. Az Operaház zenekarából létrehozott kisebb, korhű hangszereken játszó együttes karmestere a magyarországi régi zene elismert képviselője, Németh Pál volt.
Az opera megtekintése előtt diákjaink ismertetőt kaptak a mű cselekményéről, történeti hátteréről és az 1727-ben született mű fogadtatásáról, a korabeli Velence élénk zenei életében betöltött szerepéről.
Örültünk annak, hogy az egyéb, klasszikus operák mellett tanítványainkat megismertethettük a kevésbé ismert barokk operák egyikével is. Úgy gondoljuk, hogy nem csak ismeretet, hanem élményt is nyújtott számukra ez az este.