Fogadóóra:
november 19. 17 óra
Gimnazisták színházlátogatása a budapesti Katona József Színházban:
november 21.
Mikulásváró zenés játszóház leendő elsősöknek:
november 27. 17 óra
Városi szépkiejtési verseny:
november 29. 14 óra
Adventi hangverseny a Lánykar közreműködésével a ciszterci templomban:
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 2.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 7.
Megyei szépkiejtési verseny:
december 13. 14 óra
Gimnazista kirándulás Bécsújhelyre:
december 13.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 14.
Kodály születésnapi koncert a Zeneakadémián gimnáziumunk részvételével:
december 16.
Kodály Zoltán Napok:
december 16-20.
Karácsonyi vásár:
december 16. 14-16 óra
Projektnap:
december 18.
Karácsonyi hangverseny:
december 19. 18 óra, Felsővárosi templom
Téli szünet:
december 23- 2020. január 3.

A gimnázium szereplése Budapesten

Szép hagyomány iskolánkban, hogy gimnazistáink a Rákóczi Szövetség szervezésében részt vesznek az 1956-os forradalomra október 22-én emlékező budapesti, Bem téri ünnepség lebonyolításában. Ugyanaznap délelőtt pedig a Zenetudományi Intézetbe látogattak el, ahol a különleges Bartók-archívumot és a csodálatos hangszertörténeti kiállítást tekintették meg.

RÉSZVÉTEL A BEM TÉRI MEGEMLÉKEZÉSEN ÉS LÁTOGATÁS A ZENETUDOMÁNYI INTÉZETBEN

Immár hagyomány, hogy gimnáziumunk a Rákóczi Szövetség szervezésében részt vesz az 1956-os forradalomra emlékező Bem téri ünnepség lebonyolításában.
Október 22-én 16.30-kor a Műegyetemtől fáklyás menet indult a Bem József térre. Idén is 18 órakor került megrendezésre a megemlékezés, amin Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke mondott beszédet. A gimnazista diákjainkból álló kórus iskolánk igazgatója, Kneifel Imre vezényletével az ünnep hangulatához méltó kórusművekkel szerepelt.
Az is iskolai hagyomány, hogy ének-zenei irányultságunkhoz illő délelőtti programmal tesszük teljessé ezt a napot. Így látogattuk már meg a Bartók-, illetve Kodály-házat, ismerkedtünk meg az Operaházzal szakszerű vezetés keretében, idén pedig látogatást tettünk a Zenetudományi Intézetben. A múzeumi vezetés egyórás koncerttel kezdődött. Kassai István zongoraművész és Kaufer Zsuzsanna végzős konzervatóriumi hallgató előadásában Mozart, Liszt, Mosonyi, Erkel, Bartók és Kodály zongoraművek és dalok hangzottak el. A hangulatos koncertet a diákok érdeklődő figyelemmel és élvezettel hallgatták. Ezt követően Gombos László zenetörténész vezetésével szakszerű és élvezetes tárlatvezetésen vettünk rész a Bartók Archívumban, illetve a hangszertörténeti kiállításon. Nagy élvezetet okozott Bartók Béla zongoráját látni és hallani, a népdalgyűjtő útjain használt fonográfját és népdalfelvételeit megismerni, de a számos látnivaló közül kiemelhetjük Lajtha László zongoráját vagy akár a diákok által is megszólaltatható 18. századi templomi orgonát.
Idén is igen tartalmas és emlékezetes múzeumi programon és ünnepi megemlékezésen vettünk részt.

iskolanyitogato 0001