A 8. évfolyam ballagása:
június 15. 10 óra
Tanévzáró ünnepély:
június 21. 17 óra
Beiratkozás a 9. osztályba:
június 22. 9-11 óra

A gimnázium szereplése Budapesten

Szép hagyomány iskolánkban, hogy gimnazistáink a Rákóczi Szövetség szervezésében részt vesznek az 1956-os forradalomra október 22-én emlékező budapesti, Bem téri ünnepség lebonyolításában. Ugyanaznap délelőtt pedig a Zenetudományi Intézetbe látogattak el, ahol a különleges Bartók-archívumot és a csodálatos hangszertörténeti kiállítást tekintették meg.

RÉSZVÉTEL A BEM TÉRI MEGEMLÉKEZÉSEN ÉS LÁTOGATÁS A ZENETUDOMÁNYI INTÉZETBEN

Immár hagyomány, hogy gimnáziumunk a Rákóczi Szövetség szervezésében részt vesz az 1956-os forradalomra emlékező Bem téri ünnepség lebonyolításában.
Október 22-én 16.30-kor a Műegyetemtől fáklyás menet indult a Bem József térre. Idén is 18 órakor került megrendezésre a megemlékezés, amin Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke mondott beszédet. A gimnazista diákjainkból álló kórus iskolánk igazgatója, Kneifel Imre vezényletével az ünnep hangulatához méltó kórusművekkel szerepelt.
Az is iskolai hagyomány, hogy ének-zenei irányultságunkhoz illő délelőtti programmal tesszük teljessé ezt a napot. Így látogattuk már meg a Bartók-, illetve Kodály-házat, ismerkedtünk meg az Operaházzal szakszerű vezetés keretében, idén pedig látogatást tettünk a Zenetudományi Intézetben. A múzeumi vezetés egyórás koncerttel kezdődött. Kassai István zongoraművész és Kaufer Zsuzsanna végzős konzervatóriumi hallgató előadásában Mozart, Liszt, Mosonyi, Erkel, Bartók és Kodály zongoraművek és dalok hangzottak el. A hangulatos koncertet a diákok érdeklődő figyelemmel és élvezettel hallgatták. Ezt követően Gombos László zenetörténész vezetésével szakszerű és élvezetes tárlatvezetésen vettünk rész a Bartók Archívumban, illetve a hangszertörténeti kiállításon. Nagy élvezetet okozott Bartók Béla zongoráját látni és hallani, a népdalgyűjtő útjain használt fonográfját és népdalfelvételeit megismerni, de a számos látnivaló közül kiemelhetjük Lajtha László zongoráját vagy akár a diákok által is megszólaltatható 18. századi templomi orgonát.
Idén is igen tartalmas és emlékezetes múzeumi programon és ünnepi megemlékezésen vettünk részt.