Események

Fogadóóra:
november 19. 17 óra
Gimnazisták színházlátogatása a budapesti Katona József Színházban:
november 21.
Mikulásváró zenés játszóház leendő elsősöknek:
november 27. 17 óra
Városi szépkiejtési verseny:
november 29. 14 óra
Adventi hangverseny a Lánykar közreműködésével a ciszterci templomban:
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 2.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 7.
Megyei szépkiejtési verseny:
december 13. 14 óra
Gimnazista kirándulás Bécsújhelyre:
december 13.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 14.
Kodály születésnapi koncert a Zeneakadémián gimnáziumunk részvételével:
december 16.
Kodály Zoltán Napok:
december 16-20.
Karácsonyi vásár:
december 16. 14-16 óra
Projektnap:
december 18.
Karácsonyi hangverseny:
december 19. 18 óra, Felsővárosi templom
Téli szünet:
december 23- 2020. január 3.

Iskolai közösségi szolgálat

Programok

A zene világnapja

Október 1-jén A zene világnapját ünnepeltük városunk kórusaival és zenekaraival. A Vodafone Sportcsarnokban rendezett hangversenyen énekkaraink is felléptek. Intézményünket a Legkisebbek Kórusa, a Kicsinyek Kórusa, a Bárdos Lajos Gyermekkar, a gimnázium leánykara és vegyeskara képviselte. 

 

2015. október 1-jén ünnepelte Székesfehérvár A zene világnapját. Yehudi Menuhin éppen negyven évvel ezelőtt kezdeményezte a zene világméretű megünneplését. A Vodafone Sportcsarnokban tartott hangversenyen a város kórusai között iskolánk énekkarai is felléptek. Intézményünket a Legkisebbek Kórusa, a Kicsinyek Kórusa, a Bárdos Lajos Gyermekkar, a gimnázium leánykara és vegyeskara képviselte.
A koncertet Drahos Béla Liszt-díjas fuvolaművész, karmester vezényletével az Alba Regia Szimfonikus Zenekar előadásában Liszt Ferenc Les Preludes című szimfonikus költeménye nyitotta. A korábbi évek hagyományához hűen népdalok is felcsendültek a hangversenyen: idén ír és macedón énekek hangzottak el a résztvevő kórusok tolmácsolásában. Az est folyamán a zenekar és az énekkarok Bartók Béla népdalfeldolgozásainak előadásával emlékeztek meg a hetven évvel ezelőtt elhunyt neves zeneszerzőről. Az ünnepi hangverseny zárásaként Mascagni Parasztbecsület című operájának Húsvéti kórusát hallhatta a közönség.
A Fricsay Richárd-díjjal idén Bódi Árpád zenepedagógust, a Hermann László Zeneiskola nyugalmazott igazgatóját tüntette ki a város.

Iskolanyitogató

iskolanyitogato 0001

Tehetségpont

 tehetsegpont

Alapítvány

Kérjük, támogassák iskolánk alapítványát!

Az alapítvány adószáma:
 
19095279-1-07
 
Az alapítvány számlaszáma:

10200232-29373752

Ezekkel az adományokkal Önök is segíteni tudják diákjaink tanulmányi versenyeken és  kórusfesztiválokon való részvételét; oktatási eszközök, bútorok vásárlását; erdei iskolák és nyári táborok szervezését. 

Határtalanul

hatartalanul

szfvar logo

.