Fogadóóra:
november 19. 17 óra
Gimnazisták színházlátogatása a budapesti Katona József Színházban:
november 21.
Mikulásváró zenés játszóház leendő elsősöknek:
november 27. 17 óra
Városi szépkiejtési verseny:
november 29. 14 óra
Adventi hangverseny a Lánykar közreműködésével a ciszterci templomban:
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 2.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 7.
Megyei szépkiejtési verseny:
december 13. 14 óra
Gimnazista kirándulás Bécsújhelyre:
december 13.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 14.
Kodály születésnapi koncert a Zeneakadémián gimnáziumunk részvételével:
december 16.
Kodály Zoltán Napok:
december 16-20.
Karácsonyi vásár:
december 16. 14-16 óra
Projektnap:
december 18.
Karácsonyi hangverseny:
december 19. 18 óra, Felsővárosi templom
Téli szünet:
december 23- 2020. január 3.

Tanévkezdő kirándulás a gimnáziumban

Szeptember 18-án kihasználva az utolsó nyári napok egyikét, a gimnázium kirándulni indult, hogy megyénk néhány látnivalóját megtekintse. Utunk első állomása Martonvásár volt, ahol a Brunszvik-kastélyt és parkját látogattuk meg. A kastélyt a Mária Teréziától grófi rangot kapott Brunszvik Antal építtette barokk stílusban. Az 1820-as években Brunszvik Ferenc gróf klasszicista ízlés szerint alakíttatta át az épületet. Mai állapota az utolsó, 1880-as neogót átépítést tükrözi. Sétát tettünk a kastélyt körülvevő gyönyörű angolparkban is, mely hazánk legnagyobb ilyen jellegű kertje. Felkerestük a nagy hagyományú nyári koncertek helyszínét a parkban. A kastélyban járva természetesen meglátogattuk a családnak, illetve Beethovennek emléket állító múzeumot is.

Utunk következő állomása a kápolnásnyéki Vörösmarty Mihály Emlékmúzeum volt. Nagy költőnk 1802-től 1811-ig élt a Nádasdyak által épített tiszttartói házban. Bár a hagyomány ezt az épületet tartja Vörösmarty szülőházának, tudjuk, hogy sem a szülőház, sem az idős Vörösmartynak menedéket adó épület nem áll már. Az emlékmúzeum 1952 óta működik, azóta többször is megújult a kiállítás. Kápolnásnyék ápolja a költő emlékét: minden évben gimnáziumuk végzős diákjai egy-egy rózsatövet ültetnek az épület kertjébe, december 1-jén pedig ünnepi műsorral emlékeznek meg Vörösmarty születésnapjáról.
Kirándulásunk végén megálltunk a Velencei-tó partján. Gyönyörű napsütésben kerestük fel a tó legújabb strandját, a Velence Korzót. Kellemes sétával és napozással zárult az iskolai év első közös programja.

iskolanyitogato 0001