Szülő-tanár bál:
február 16.
Játszóház a leendő első osztályosoknak:
február 20. 17 óra
Szóbeli felvételi a 9. osztályba:
február 21. 15 óra
Ifjúsági hangverseny:
február 25. 13:30
Meghallgatás az ének-zene és a dráma tagozatra jelentkezőknek:
március 4-5. 14:30-17:30
Fogadóóra a felső tagozaton:
március 5. 17 óra
Társaséneklési verseny:
március 6.
Szóbeli pótfelvételi a 9. osztályba:
március 7. 15 óra

Iskolánk két tanárát tüntették ki a Zenei nevelésért díjjal

A május 18-án megrendezett emlékhangverseny keretében a Zenei Nevelésért Alapítvány iskolánk két pedagógusának, Borbás Károlynak és Kneifel Györgynek adta át a Mihályi Gyuláné Eszti néni emlékére alapított Zenei Nevelésért díjat. Az évente odaítélt elismeréssel az alapítvány azokat a zenepedagógusokat jutalmazza, akik munkájukkal jelentősen hozzájárultak a zene megszerettetéséhez és magas szintű oktatásához Székesfehérváron. Borbás Károly tanár úr ének-zenét tanít iskolánk gimnáziumi osztályaiban. Alapítója és karnagya a középiskolás tanulókból álló, 20 éve működő Pausa kamarakórusnak, mely számos díjat és elismerést szerzett hazai és külföldi kórusversenyeken, fesztiválokon. A tanár úr nem csak Székesfehérváron, hanem Várpalotán is tanít és kórust vezet. Kneifel György intézményünk művészeti iskolai tagozatának népzene tanáraként hosszú évek óta tanítja a diákokat népi hegedűre. A Tilinkó zenekar tagjaként a város zenei, művészeti rendezvényének aktív szervezője és résztvevője. Pedagógiai munkáját dicséri, hogy számos népzenész tanítványa vallja mesterének. A diákok és a pedagógus kollégák szeretettel gratulálnak az iskola kitüntetett tanárainak.