Események

Fogadóóra:
november 19. 17 óra
Gimnazisták színházlátogatása a budapesti Katona József Színházban:
november 21.
Mikulásváró zenés játszóház leendő elsősöknek:
november 27. 17 óra
Városi szépkiejtési verseny:
november 29. 14 óra
Adventi hangverseny a Lánykar közreműködésével a ciszterci templomban:
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 2.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 7.
Megyei szépkiejtési verseny:
december 13. 14 óra
Gimnazista kirándulás Bécsújhelyre:
december 13.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 14.
Kodály születésnapi koncert a Zeneakadémián gimnáziumunk részvételével:
december 16.
Kodály Zoltán Napok:
december 16-20.
Karácsonyi vásár:
december 16. 14-16 óra
Projektnap:
december 18.
Karácsonyi hangverseny:
december 19. 18 óra, Felsővárosi templom
Téli szünet:
december 23- 2020. január 3.

Iskolai közösségi szolgálat

Programok

Madarak és fák napja

Szép tavaszi időben, kellemes környezetben rendeztük meg idén a Diákönkormányzat napját. A nyolcadikosok ez alkalomból ötletes és tréfás logikai, valamint ügyességi feladatok elé állítják a kisebbeket, akik ezen akadályokat leküzdve haladhatnak előre. Köszönjük az érdekes, vidám nap megszervezését a gyerekeknek és tanáraiknak.
 
 

Madarak és fák napja


Május 4-én volt az iskolában a Madarak és fák napja. A felső tagozatnak vetélkedőt állítottak össze a nyolcadikosok.
Reggel izgatottan gyülekeztünk a portán. Csapatokat alakítottunk és menetlevelet készítettünk. A mi csapatunknak a „Nagy erejű és nagy étvágyú csirren csörren csupa csibész csajok csapata” volt a neve. Majd mindenki a saját osztályfőnökével útnak indult, voltak, akik gyalog, mások busszal. Mi Edit nénivel a bemelegítő gyaloglást választottuk. Szerencsére napsütéses, szép idő volt, ezért a nap már jól indult.
Kíváncsian érkeztünk meg a Sóstói tanösvényre, Székesfehérvár zöld gyöngyszemébe. Az első helyszínen több kis csoportra osztottak bennünket. Petra a logikai feladaton törte a fejét, Magdi, Teodóra és én activityztünk, a többiek pedig természetbe nem illő tárgyak után kutattak. Néha sokat kellett várni egy-egy állomásra, máskor egyből sorra kerülhettünk. Sok helyszínen sportos feladatokat teljesítettünk, ahol az ügyességünket tették próbára. Az iskola ballagó diákjai vidám és ötletes feladványokkal fokozták jó kedvünket! A feladatok között volt éneklés, állathang-utánzás, valamint fűszerek és énekek felismerése is. A legfurcsább próbatétel talán az volt, amikor egyikünknek bekötötték a szemét, és guggolva - egy kötél segítségével - kellett eljutnia a célba.
Sokat nevettünk, nagyon jól éreztük magunkat. Fáradtan, de élményekkel gazdagon tértünk vissza az iskolába.


Sütő Dorottya
6.é osztály

Iskolanyitogató

iskolanyitogato 0001

Tehetségpont

 tehetsegpont

Alapítvány

Kérjük, támogassák iskolánk alapítványát!

Az alapítvány adószáma:
 
19095279-1-07
 
Az alapítvány számlaszáma:

10200232-29373752

Ezekkel az adományokkal Önök is segíteni tudják diákjaink tanulmányi versenyeken és  kórusfesztiválokon való részvételét; oktatási eszközök, bútorok vásárlását; erdei iskolák és nyári táborok szervezését. 

Határtalanul

hatartalanul

szfvar logo

.