Események

Gimnazisták színházlátogatása a budapesti Katona József Színházban:
november 21.
Mikulásváró zenés játszóház leendő elsősöknek:
november 27. 17 óra
Városi szépkiejtési verseny:
november 29. 14 óra
Adventi hangverseny a Lánykar közreműködésével a ciszterci templomban:
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 2.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 7.
Megyei szépkiejtési verseny:
december 13. 14 óra
Gimnazista kirándulás Bécsújhelyre:
december 13.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 14.
Kodály születésnapi koncert a Zeneakadémián gimnáziumunk részvételével:
december 16.
Kodály Zoltán Napok:
december 16-20.
Karácsonyi vásár:
december 16. 14-16 óra
Karácsonyi hangverseny:
december 18. 18 óra, Szent Imre templom
Projektnap:
december 19. 
Téli szünet:
december 23- 2020. január 3.

Iskolai közösségi szolgálat

Programok

A 12. osztályosok látogatása a Vörösmarty Színházban

 
December 10-én a Vörösmarty Színház idei évadjának egyik új darabját tekintették meg iskolánk 12. osztályos diákjai. Hargitai Iván rendező Dosztojevszkij Félkegyelmű című regényét állította színpadra.
 A színházi előadás alapjául szolgáló Dosztojevszkij regény a Bűn és bűnhődést követte a szerző életművében. Ennek következtében számos, korábban már megfogalmazott gondolatával - a kiválasztottság eszméjével, a pravoszláv vallásosság kérdésével, a szeretet és jóság etikai parancsával - találkozik a regény olvasója és a színmű nézője. Hargitai Iván rendezésének középpontjában is a szeretet megváltó ereje állt, amit a színészek alakításukban közvetíteni is tudtak az előadás során. A főbb szerepeket országos hírű színészek játszották. Kiemelkedő alakítást nyújtott László Zsolt Rogozsin, Radnay Csilla Nasztaszja Filippovna és Krisztik Csaba Miskin herceg szerepében. Kisebb szerepekben ugyan, de emlékezetes színészi játék jellemezte többek között Kozáry Ferenc és Kelemen István színművészek alakítását is.
Az előadás előtt lehetőséget kaptunk egy rövid találkozóra Hargitai Iván rendezővel. A beszélgetés során a diákokat különösen érdekelte, hogy a rendező választása miért éppen erre a Dosztojevszkij műre esett, továbbá mit szándékozott üzenni korunknak a klasszikus mű színre vitelével.
Dosztojevszkij műveivel (elsősorban a Bűn és bűnhődés című regényével) már megismerkedtek a diákok, a megtekintett előadás pedig alapjául szolgál a végzős osztály egyik magyar érettségi tételének.

 

Iskolanyitogató

iskolanyitogato 0001

Tehetségpont

 tehetsegpont

Alapítvány

Kérjük, támogassák iskolánk alapítványát!

Az alapítvány adószáma:
 
19095279-1-07
 
Az alapítvány számlaszáma:

10200232-29373752

Ezekkel az adományokkal Önök is segíteni tudják diákjaink tanulmányi versenyeken és  kórusfesztiválokon való részvételét; oktatási eszközök, bútorok vásárlását; erdei iskolák és nyári táborok szervezését. 

Határtalanul

hatartalanul

szfvar logo

.