Események

Fogadóóra a gimnáziumban:
március 19. 17 óra
Tanítás nélküli munkanap- nevelési értekezlet:
március 28.
Tavaszi szünet:
március 29-április 3..
Papírgyűjtés:
április 9-13.
Vers-és prózamondó verseny a felső tagozatosok számára:
április 11. 14:30
Szülői szervezeti értekezlet:
április 11. 17 óra
A 6. évfolyam tavaszi terepgyakorlata:
április 20.
Munkanap áthelyezés május 26-ára:
április 21.
Fogadóóra a felső tagozaton:
április 24. 17 óra
Munkaszüneti nap:
április 30.
A 12. évfolyam ballagása:
május 5. 11 óra

Iskolanyitogató

iskolanyitogato 2017

Iskolai étkezés

Iskolai közösségi szolgálat

A gimnáziumi színházbérlet első előadása

A Katona József Színházba szóló bérlet első előadásaként a gimnazista diákok december 17-én az Üvegfal mögött című előadást tekintették meg. A darab alapjául Robert Merle azonos című regénye szolgált, melyet 1970-ben, közvetlenül a párizsi diáklázadások után írt. A színmű megidézte az 1968 tavaszán játszódó párizsi eseményeket.
 Merle Nantere-ben a Sorbonne kihelyezett karán kirobbant diáklázadások okait igyekezett feltárni, Végh Ildikó dramaturg a szöveghez hűen szóltatta meg a szereplőket. Az előadás rendezője a negyedéves egyetemi hallagtó Kovács D. Dániel szókimondó, bátor értelmezése élővé tette korunk diákjai számára a mára már történelminek számító eseményeket.
A darab színrevitele a színház rendhagyó vállalkozása, hisz a színművet elsősorban gimnáziumi osztálytermekben játsszák. A mostani előadást viszont kivételes módon a Katona József Színházban tekinthettük meg. A helyszín nem akadályozta meg a színészeket abban, hogy a jelenlévő diákjainkat bevonják az előadásba. Elsősorban diákéletük aktuális problémáival szembesítették őket, de kíváncsiak voltak megoldási javaslataikra is.
A darab provokatív hangvétele gondolkodásra és véleménynyilvánításra késztette a fiatalokat.

 

E-napló

Alapítvány

Kérjük, támogassák iskolánk alapítványát!

Az alapítvány adószáma:
 
19095279-1-07
 
Az alapítvány számlaszáma:

10200232-29373752

Ezekkel az adományokkal Önök is segíteni tudják diákjaink tanulmányi versenyeken és  kórusfesztiválokon való részvételét; oktatási eszközök, bútorok vásárlását; erdei iskolák és nyári táborok szervezését. 

Határtalanul

hatartalanul

szfvar logo

Tehetségpont

 

.