Nálunk nincs tanítás:
december 18.
Karácsonyi hangverseny:
december 19. 18:30
Projektnap az általános iskolában:
december 20.
Téli szünet utáni első tanítási nap:
2019. január 3.
Közös középiskolai írásbeli felvételi:
január 19. 10 óra
Első félév vége:
január 25.

A gimnázium tanulói megtekintették az Operaház Cosí fan tutte előadásának főpróbáját

2014. október 8-án lehetőségünk nyílt részt venni az Operaház új bemutatójának főpróbáján. Az Operaház először 1930-ban tűzte műsorára az 1790-ben született Mozart-darabot. A Cosí fan tutte c. operát Ókovács Szilveszter meghívására Jiří Menzel rendezte, a főbb szerepeket Celeng Mária, Balga Gabriella, Szigetvári Dávid és Haja Zsolt énekelte.
A vígoperát rendező Jiří Menzel letisztult koncepcióval közelített a műhöz: az előadás központjába a zenét állította, a főszereplőket természetes játékra buzdította; arra törekedett, hogy az opera életörömöt sugározzon.
A Mozart-mű librettója látszólag egyszerű történetet mesél el, ugyanakkor témája nagyon mély és aktuális: emberi viszonyokat vizsgál, egymástól elidegenedő párokat és felszínes érzelmeket.
Azt est főszereplője valóban a zene volt. A hat fiatal énekes természetes játékkal és igen nagy szakmai tudással jelenítette meg az opera szereplőit. Különösen Fiordiligi és Guglielmo nyerte el a közönség és egyben diákjaink tetszését. Az operában központi szerepet betöltő Despina alkja is tökéletes megformálást nyert.
Az opera díszlete, Zöldi Z. Gergely munkája figyelemfelkeltő, ugyanakkor a rendezéssel összhangban letisztult és egyszerű volt.Zimula Sylvia Hanáková jelmezei rokokó stílust idézve időtlenné stilizálódtak.
Ének-zenei tanulmányokat folytató diákjaink élvezték a csodálatos Mozart-zenét, az Operaházat, a könnyed, ugyanakkor művészi élvezetekben gazdag estét.