Gimnazisták színházlátogatása a budapesti Katona József Színházban:
november 21.
Mikulásváró zenés játszóház leendő elsősöknek:
november 27. 17 óra
Városi szépkiejtési verseny:
november 29. 14 óra
Adventi hangverseny a Lánykar közreműködésével a ciszterci templomban:
december 1.
Ifjúsági hangverseny:
december 2.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 7.
Megyei szépkiejtési verseny:
december 13. 14 óra
Gimnazista kirándulás Bécsújhelyre:
december 13.
Iskolánkban nincs tanítás:
december 14.
Kodály születésnapi koncert a Zeneakadémián gimnáziumunk részvételével:
december 16.
Kodály Zoltán Napok:
december 16-20.
Karácsonyi vásár:
december 16. 14-16 óra
Karácsonyi hangverseny:
december 18. 18 óra, Szent Imre templom
Projektnap:
december 19.
Téli szünet:
december 23- 2020. január 3.

Gimnáziumunk tanulói látogatást tettek a MÜPA Fesztivál Színházban

2014. október 3-án a Művészetek Palotájának Fesztivál Színházában jártunk, ahol a Bozsik Yvette Társulat előadásában a Mozart Varázsfuvola című operája alapján készült táncjátékot tekintettük meg. Az 1992-ben létrejött társulat egy 90-es évek közepén alkotott koreográfiát újított fel. A Kossuth-díjas balettművész és koreográfus újraértelmezte az ismert történetet: a népszerű opera zenéjét megtartva, szüzséjét aktualizálva vitte színre a Mozart-darabot.
Az előadást megelőzően a tanulók beszélgetés keretében eleveníthették fel ismereteiket a Mozart-műről, majd a táncjáték megtekintése után is kicserélték véleményüket a látottakról. Szükség is volt erre, mert diákjaink ugyan beazonosíthatták az opera szereplőit, azonban a rendezés során új tulajdonságokkal, váratlan jellemvonásokkal léptek színre az operafigurák. Újszerűnek hatott a modern és eszköztelen színpadkép, az aktualizált jellemrajzok és a tánc mozdulataival megjelenített tartalom. A fiatalok főleg Papageno alakját látták összetettebbnek, meglepetést váltott ki az Éj királynője figura profanitása és Sarastro erőszakos céltudatossága.
A társulat táncosainak művészi előadásmódja nagy elismerést váltott ki a gimnazisták körében. A hatáshoz nagyban hozzájárult a Mozart-opera magas színvonalú zenei előadása és az ezzel egyenértékű táncszínházi kifejezésmód.
Diákjaink örültek annak, hogy ismét lehetőségük adódott eljutni a MÜPA Fesztivál Színházába. A fiatalok nem először jártak táncszínházi előadáson, ennek ellenére nagy várakozással néztek elébe az előadásnak, hisz Bozsik Yvette Társulatát eddig nem ismerték.

iskolanyitogato 0001