Események

Szülő-tanár bál:
február 16.
Játszóház a leendő első osztályosoknak:
február 20. 17 óra
Szóbeli felvételi a 9. osztályba:
február 21. 15 óra
Ifjúsági hangverseny:
február 25. 13:30
Meghallgatás az ének-zene és a dráma tagozatra jelentkezőknek:
március 4-5. 14:30-17:30
Fogadóóra a felső tagozaton:
március 5. 17 óra
Társaséneklési verseny:
március 6.
Szóbeli pótfelvételi a 9. osztályba:
március 7. 15 óra

Iskolai közösségi szolgálat

Programok

A gimnázium szereplése a Bem téri ünnepségen

Hagyományainkhoz híven idén is részt vettünk az október 23-ai ünnepségsorozaton. Október 22-én a Rákóczi Szövetség meghívására a Bem téri megemlékezés szereplői voltunk: a gimnazista fiúk és lányok kórusművek előadásával járultak hozzá az ünnepi hangulathoz. A Műegyetemről induló fáklyás felvonulókat fogadták gimnáziumi diákjaink énekszóval a Bem-szobornál. Tőkéczki László ünnepi beszédét követő koszorúzás alatt szintén kórusaink énekeltek.
Budapesti ünnepi szereplésünket idén is kulturális programmal kötöttük össze. Tavaly az Operaházban tettünk látogatást, idén a Bartók Emlékházzal ismerkedtünk meg. A Bartók család 1932 és 1940 között élt a ma múzeumnak berendezett budai villában. A ház kertjében Varga Imre szobra és egy kis theatron fogadja a látogatót. A házban koncertterem, Bartók eredeti bútorokkal berendezett lakószobái és emléktárgyai idézik meg a zeneszerző hétköznapjait.
Az ünnepet az előestéjén idén is tartalmas és emelkedett programokkal köszöntöttük.

E-napló

Iskolanyitogató

iskolanyitogato 2018Kicsi

Alapítvány

Kérjük, támogassák iskolánk alapítványát!

Az alapítvány adószáma:
 
19095279-1-07
 
Az alapítvány számlaszáma:

10200232-29373752

Ezekkel az adományokkal Önök is segíteni tudják diákjaink tanulmányi versenyeken és  kórusfesztiválokon való részvételét; oktatási eszközök, bútorok vásárlását; erdei iskolák és nyári táborok szervezését. 

Határtalanul

hatartalanul

szfvar logo

Tehetségpont

 

.