Nálunk nincs tanítás:
december 18.
Karácsonyi hangverseny:
december 19. 18:30
Projektnap az általános iskolában:
december 20.
Téli szünet utáni első tanítási nap:
2019. január 3.
Közös középiskolai írásbeli felvételi:
január 19. 10 óra
Első félév vége:
január 25.

A gimnázium szereplése a Bem téri ünnepségen

Hagyományainkhoz híven idén is részt vettünk az október 23-ai ünnepségsorozaton. Október 22-én a Rákóczi Szövetség meghívására a Bem téri megemlékezés szereplői voltunk: a gimnazista fiúk és lányok kórusművek előadásával járultak hozzá az ünnepi hangulathoz. A Műegyetemről induló fáklyás felvonulókat fogadták gimnáziumi diákjaink énekszóval a Bem-szobornál. Tőkéczki László ünnepi beszédét követő koszorúzás alatt szintén kórusaink énekeltek.
Budapesti ünnepi szereplésünket idén is kulturális programmal kötöttük össze. Tavaly az Operaházban tettünk látogatást, idén a Bartók Emlékházzal ismerkedtünk meg. A Bartók család 1932 és 1940 között élt a ma múzeumnak berendezett budai villában. A ház kertjében Varga Imre szobra és egy kis theatron fogadja a látogatót. A házban koncertterem, Bartók eredeti bútorokkal berendezett lakószobái és emléktárgyai idézik meg a zeneszerző hétköznapjait.
Az ünnepet az előestéjén idén is tartalmas és emelkedett programokkal köszöntöttük.